Güzellik

Sağlıklı ve parlak saçlar için bal bakımı

Bugünlerde bir hayli insan sıhhatli beslenme mevzusunda oldukça kararlı. Peki, şampuan, beden losyonu ve deodorant gibi bedeninizde kullandığınız mahsuller ne olacak? Günlük olarak kullandığımız tüm hoşluk mahsullerinin içinde hakkında hiçbir şey öğrenmediğimiz bir hayli içerik bulunmaktadır. Bu surattan sıhhatli seçenekler için azıcık araştırma yaptık ve bazı hoşluk mahsullerini muhtemel olan en natürel biçimde bulmaya çalıştık. Bu sizi de gerçekten çok meraklandıracak ve yeni şeyler sınamaya bizler gibi bağımlı olacaksınız. Sınadığımız en son şey suni şampuan yerine saç bakımını bal ile yapmak…

Ne kadar natürel olursa o kadar iyi

Ne kadar natürel olursa o kadar iyi olur. Bir sene evvel saç yıkanması için karbonat sınamıştık. Saçları azıcık sert ve mat hale getirirken aynı zamanda oldukça iyi arınıyordu. Yeni bir şey sınamak istedik ve saç yıkanması için balı test etmeye karar verdik. İnternet araştırmaları bizi gerçekten meraklandırdı. Olağan şampuan hakikatinde sebum saç tenini arınmak için planlanmıştır. Ama saçın ne kadar çok yıkanırsa o kadar çok yağlandığını öğreniyor muydunuz? Günlük devireme, yağların çok süratli bir biçimde atanmasına neden olabilir, bu da yağları kaybetmemeleri için karşılama etmeye teşvik eder. Natürel olarak yağlı saçlarınız varsa, yalnızca 2-3 günde bir yıkamanız önerilir.

Parlak ve pak saçlar

Peki, bal nasıl çalışır? Saç bakımı için hakikat natürel bal aldığınızdan emin olun şeker, su veya gözetici madde kapsamayan. Bir arıcıdan aldğımız organik bal kullandık. Boş bir şişeye veya kadehe bir çorba kaşığı bal koyun ve birkaç kaşık sıcak su ilave edin soğuk su kullanırsanız iyi karışmaz ve karıştırın. Karışım ile saçlarınıza ve kafa teninize masaj yapın. Saç uçlarınızı nemlendirmenize gerek yok, su ve bal otomatik olarak akacaktır. Birkaç dakika saçınızda vazgeçin. Saçınızı dikkatlice durulayın. Artık saç kremi kullanmanıza gerek yok. Netice: Parlak ve pak saçlar!

Saç bakımında natürel mahsuller sınamak istiyorsanız, bal veya karbonat başlamak için iyi olanlardır. Lütfen tecrübenizi bizimle paylaşın!

Bir ipucu: Beden losyonu olarak hindistan cevizi yağı deneyin. Cildinizi süper yumuşak ve pürüzsüz hale getirir!

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı