Güzellik

Saçlarınızı boyatmadan önce dikkat edin

Saçlarınızı boyatmadan önce dikkat edin

Ne Yazık Ki artık herkes natürel görüntüsünden bunalıp dış görünüşünde farklılıklar yapıyor. Günümüzde medikal estetikler, bölgesel incelmeler, kontur makyajlar vb. hoşluk trendleri oldukça yaygın. Daha Öncekinden yalnızca saç boyamak, kestirmek ve surata yapılan minik değişler yeterliydi. Şayet siz de hala natürellikten ödün vermeyen, reel hoşluğunu bozmayan, saçımı boyatsam beni iyi sezdirir diyen biriyseniz bu haberimiz sizin için…

Boyatmadan evvel tedbir alın

Saç boyatmadan evvel saçlarınızın sıhhatli ve bakımlı olduğundan emin olmalısınız. Boyatmadan birkaç hafta evvel saçlarınıza bakım yaptırmanızda fayda var. Ayrıca, boyaya alerjiniz olup olmadığını test yaptırarak bilmelisiniz. Aldığınız neticeye göre saçlarınızı boyatabilirsiniz.

Siyah tonlardan sarı tonlara geçerken dikkat edin

Saçlarınızda bulunan mevcut boyayı değiştirmek için ön boyama yapmanız gerekiyor. Boyamak istediğiniz renk mevcut rengin tonlarından değişik olabilir. Bu gidişatta birkaç renk açma safhası ile istediğiniz renge geçmelisiniz.

saç boyama

Saç rengini düzey düzey açın

Devamlı harekât gören, kırılgan, ince telli, cılız, kuru saçlar boyama yaparken ciddi zararlar görebilir. Bu tip saçların zarar görmemesi için birden fazla harekât görmesi gerekir. Tek boyamada saç renginin değiştirmek yerine kademeli bir biçimde renk açarak ilerlemek en sıhhatli olanıdır. Rengin oturması birkaç ay sürer. Saç boyarken düzey düzey ilerlemek istediğiniz neticeyi verecektir.

saç nemi

Saçları nemi tutun

Saç renginizi her değiştirdiğinizde, saçlarınızı nemli tutun. Bunun için de ıslatıcı maskeler ve protein rehabilitasyonlarını seçim edebilirsiniz. Boyanan saç, bayağıdan daha ivedi kurur. Kullandığınız bakım mahsulleri zeytinyağı ve hindistancevizi yağı gibi saçı derinlemesine besleyen zengin yağlar olabilir. Bu yağları haftada 1 2 kere gece uyumadan evvel saçlarınıza sürün ya da 2 saat bekletip ılık su ile yıkayın. Emin olun pişman olmayacaksınız. : Ayrıca, saçlarınıza buğu rehabilitasyonu da uygulayabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı