Estetik

Saç mezoterapisi hakkında merak edilenler

Saç mezoterapisi hakkında merak edilenler

Yaz mevsimi süresince güneşten, klorlu havuz suyundan ve tuzlu denizden aşınan saçlar için Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur ehemmiyetli tekliflerde bulundu:“Saçların yaz mevsiminde değişik dış etmenler nedeniyle aşındığını gözlemleriz. Özellikle yaz sonuna doğru dökülmeler başlar ve saç tellerinde apaçık oranda kırılma ve eskimeler oluşur. Saç mezoterapisiyle bu meseleleri gevşetmek ve saçlara kaybolan canlılığını tekerrür kazandırmak olası olabiliyor. Ten altına FDA onaylı farmakolojik, homeopatik ve natürel nebat ekstrelerinin çoklu enjeksiyon usulü ile saçlı dokunun beslenmesi ve gereksinimi olan vitamin mineral gibi elementlerin gaye dokuya doğrudan transferini sağlıyoruz” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, saç mezoterapisinde emelin, saçlı doku hücre metabolizmasına yalnızca seçenek bir biçimde gerek dinlediği yardımları sağlamak olduğunu vurguladı.

Saç mezoterapisi herkese uygulanabilir

Kadın, erkek ve çocuk ayırt etmeksizin, herkese rahatlıkla uygulanabilen saç mezoterapisinin pek çok avantajının olduğunu kaydolan Dr. Cihantimur “Saç mezoterapisinin en büyük avantajı meseleli bölgeye uygulanan ve dolayısıyla yalnızca bu alana nüfuz eden bölgesel bir uygulama olmasıdır. Kılcal damarların besleyemediği saç köküne gereken rehabilitasyon edici karışımlar enjekte edilir ve saç dökülmesinin durduğu gözlemlenir. Dolayısıyla saçların radikal beslenerek gürleşmesini ve parlak görünmesini sağlar” dedi.

Saç mezoterapisi ne kadar tesirli

“Saç kökündeki sıkılaşmalar, küçülmeler, saçlı dokunun hayat döngüsündeki süratleniş ve anajen aşamanın kısalışı saç dökülmesini tetikliyor” diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur şunları ilave etti: “Saç mezoterapisiyle sıhhatsiz, cansız ve tüy gibi duran saçların, bütün radikal beslenerek, canlanmaya, canlandıkça da daha gür ve parlak görünmeye başlar. Saç mezoterapisinin bir başka tesiri ise saç hücrelerinde gözlemlenir. Saçların bir nebat gibi sulanması ve tekerrür yaşama döndürülmesini kasteden saç mezoterapisi, saç hücrelerini uyararak, seyrelen alanlarda tekerrür saç köklerinin oluşmasına fayda sağlayabilir. Yaz sonu yardım rehabilitasyon için saç mezoterapisi tesirli bir uygulama olabilir.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı