Güzellik

Pratik şekilde uygulayabileceğiniz 10 makyaj hilesi

Pratik şekilde uygulayabileceğiniz 10 makyaj hilesi

Yaşınız ilerledikçe tüm bedeniniz gibi suratınızda da küçük tefek farklılıklar fark etmeye başlayabilirsiniz. Ancak birkaç şikeyle isteğiniz görüntüyü elde etmek muhtemel.

Hoşluk mevzubahisi olduğunda en çok üzerinde durulması gereken kısım gözler olur, işte bu düzeyde göz makyajı devreye girer. Bir kadının bakışları en eforlu silahı olabilir. İşte gözlerinizi ön tasarıya çıkarabileceğiniz, pürüzsüz bir görünüm sağlayan pratik makyaj şikeleri…

Doğru renkleri kullanın

– Kirpiklerinize maskara sürerken göz kapaklarınıza bulaşmasını istemiyorsanız bir kartvizit dayanağıyla maskaranızı uygulayabilirsiniz.

– Göz altı morluklarından şikayetçiysenız, gözünüzün altına sürdüğünüz mahsulün renk tertip edici özellikte olmasında fayda var.

– Siyah kaleminizin gün süresince kalıcı olmasını ve akmamasını istiyorsanız sürdüğünüz kalemin üstüne jel eyeliner ya da siyah far kullanabilirsiniz.

– Gözlerinizin daha büyük ve aydınlık görünmesini istiyorsanız gözünüzün içine sarih tonlarda kalem uygulayabilirsiniz.

– Sivilcelerinizden ve kırmızı kirlerden davacıysanız fondöten sürmeden evvel yeşil tonda bir baz uygulayabilirsiniz.

– Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız şampanya tonlarında bir göz farı kullanabilirsiniz.

– Kontür yapmak güç geliyorsa aydınlatma yaparak kontüre çok yakın bir görünüm elde edebilirsiniz.

– Dudak Boyasınızın kalıcı olması için bir peçete ve pudra dayanağıyla tampon yaparak kalıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

– Kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünmesini istiyorsanız bebek oudrası maskara ve kulak pamuğundan takviye alabilirsiniz.

– Kırmızı dudak boyasının dişlerinizi daha sarı gösterdiğini düşünüyorsanız, mavi alt tonlu dudak boyasıları seçim edebilirsiniz.

İşte pratik biçimde uygulayabileceğiniz 10 makyaj şikesi İZLE:

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı