Güzellik

Oje kurutmanın 5 pratik yolu

Oje kurutmanın 5 pratik yolu

Tırnaklarımıza uygun ojeyi seçmeye ve sürmeye zaman ayırırız ama bazen son dakikada oje sürmemiz ve çıkmamız gerekebilir. Böyle bir gidişatta yaşanabilen en sevimsiz ayrıntılar da bütün kurumayan ojenin atanması, tırnakların üzerinde izlerin oluşması, taşmış ve bozuk bir oje görüntüsü olur. İşte, sizi bu negatifliklerden kurtaracak 5 usul;

1. Bebek yağından yararlanın

Ojenizi sürdükten sonra ellerinizi bebe yağıyla doldurulmuş bir kaseye daldırın. Kısa bir müddet içinde hem ojeleriniz kurumuş hem de parmaklarınız yumuşacık olmuş olacak. Zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi pişirmede kullandığımız yağları da oje kurutmak için kullanabilirsiniz. Ufak bir sprey şişesine koyduğunuz yağları oje sürdükten sonra tırnaklarınıza az bir ölçüde püskürtebilir böylece ojelerinizin süratlice kurumasını sağlayabilirsiniz. Birkaç dakika bekleyip yıkamanız yeterli olacak.

2. Ojeyi çok kat sürmeyin

Ojenizin renginin daha koyu ve yüzeyinin daha pürüzsüz olması için çok fazla kat sürmek isteyebilirsiniz. Ancak bu biçimde kuruması çok zaman alacağı gibi bir yandan da basitçe ceddilecek ve bozulacaktır. Bunun yerine iki ince kat sürmek hem hoş görünmesine hem de muntazam kurumasına yeterli olur.

3. Kurutucu sprey alın

Kozmetik mağazalarında satılan kurutucu spreyleri deneyin. İlk bakışta maliyetli olduğunu düşünebilirsiniz ancak uzun müddet kullanabileceğiniz bu spreyler ojenizi anında kurutarak size zaman da kazandırıyor.

4. Saç kurutma aygıtı kullanın

Hepimizin evinde kesinlikle bir saç kurutma aygıtı vardır. Bu bereketli aleti oje kuruturken de kullanabilirsiniz. Ancak ısı ayarını düşükte yakalamaya ve parmaklarınızı yakmamaya dikkat etmelisiniz.

5. Buzlu suda bekletin

Ojenizi sürdükten sonra ellerinizi buz dolu suya sokun ve 5 dakika kadar bekletmeye çalışın. Soğuk ve buzlu su ojelerinizi anında kurutacak ve bozulmalarını yasaklayacaktır.

Gizem Bozdağ

[email protected]

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı