Güzellik

Nail art nedir

Nail art nedir

Üretimi oldukça kolay olan nail arkası için hayal eforunuzu kullanmanız yeterli. Hoşlandığınız deseni, objeyi istediğiniz renk alternatifi ile tırnağınıza işlemeniz muhtemel.

İlk evre

Nail arkası üretimine başlamak için ilk düzeyde, ön bakım ismi verilen tırnak bakımı yapılmalı. Konutta yapılacak kolay bir manikür ile tırnakların ölü etlerden ittirme ya da kesme ile temizletilmesi ve arınılması zorunludur.

Nail art nedir

İkinci evre

– Değişik evre, tırnağa baz oje sürülmesidir. Bakımı yapılan tırnağa saydam ince bir baz oje sürülür. Böylece üstüne sürülecek ojenin rengini daha iyi vermesi sağlanır. Baz oje iyice kuruduktan sonra hakikat süsleme harekâtına başlanır.

– Süsleme operasyonunda, olağan ojelerin yerine daha pigmentli ojeler seçim edilebilir. Fakat olağan ojelerin kullanılmasının da bir mahzuru yoktur. İstenilen biçimin veya desenin verilmesi için bu operasyonu basitleştirecek muhtelif fırçalar vardır.

– Bu fırçalar genellikle ince uçludur. Fırçalar sayesinde puantiye, kelebek, çiçek gibi muhtelif desenlerle tırnaklar süslenebilir. Burada yaratıcılıkla doğru orantılı olarak istenilen biçim veya desen ortaya çıkarılabilir.

Üçüncü evre

– Son evre, gözetici ojenin sürülmesidir. İstenilen desen yapıldıktan sonra bir zaman beklenir ve kuruması sağlanır. İsteğe bağlı olarak muhtelif taşlar yapıştırılarak, daha azametli bir görünüm de verilebilir.

– Daha sonra yapılan desenin kalıcı olması için, tırnak üzerine saydam bir oje, gözetici olarak sürülür ve kurutulur. Böylece nail arkası sanatı asıllaştırılmış olur.

Bu sayede azametli ve daha bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Nail art nedir

Nail art nedir

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı