Diyet

Muz yiyerek kilo verin

Muz yiyerek kilo verin

Öteki perhizleri uygulamaktan bunalıp bırakıyorsanız muz perhizi bütün size göre. Bir yandan süratlice kilolarınızdan kurtulurken bir yandan da muzdan alacağınız serotonin sayesinde ruh haliniz yükselecek. İşte süratli kilo verdiren muz perhizinin ayrıntıları.

Muz perhizi nasıl kilo verdiriyor?

Muz perhizi ile kilo verenlerin çok olmasına donakalmamak gerekli. Muzdaki enzimler sindirimi süratlendirerek gıdaların emilimini basitleştirir. Muzun kapsadığı lifler tokluk hissi yaratarak bedenin yağ yakma hızını çoğaldırır.

3 günlük detoks

Üç gün süresince kahvaltıda günde 3-5 muzu 3-4 kadeh az yağlı süt ile beraber harcayın. Ayrı ayrı da harcayabilirsiniz birleştirip smoothie haline de getirebilirsiniz. Şayet süt beğenmiyorsanız badem sütü veya yoğurt kullanabilirsiniz. Muzlarınızı süt ile karıştırmadan evvel birkaç saat dondurursanız, lezzetli bir dondurma yapabilirsiniz. Geri kalan öğünlerde içki, tatlı ve süt mahsulleri dışındaki yemekler özgür. Üç günlük muz perhizi size 3 kilo verdirebilir.

7 günlük detoks

Muz perhizi ile 4 kilo verebilirsiniz. Bu yedi gün süresince yalnızca kilo vermekle kalmayacaksanız, ufak bir detoks yapmış olacaksanız. Bu perhiz için yalnızca muz, yeşil çay ve iki yumurtaya lüzumunuz var. Her gün dilediğiniz kadar yeşil çay için ve günde 1 kilo muz yemeye çalışın. Protein alımınızı dengelemek için iki adet yumurta yiyin. Bu perhizi tamamladıktan sonra daha önceki yeme alışkanlıklarınıza yavaş yavaş dönmeye dikkat edin. İlk birkaç gün şeker, içki ve işlenmiş besinlerden kaçının.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı