Güzellik

Makyaj hatalarına kalıcı çözüm: Kontür makyaj

Makyaj hatalarına kalıcı çözüm: Kontür makyaj

Makyaj, çoğu zaman şahsın olduğundan daha iyi görünmesini sağlayacakken makyaj yanılgıları, şahsın daha makûs görünmesine neden olur. Bu noktada kontür makyaj uygulamasının sık yapılan makyaj yanılgılarına tesirli çözümler getirdiğini söyleyen Ergül Apaçık Conture Make up Studio Kurucusu Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Apaçık, mevzuyla alakalı ehemmiyetli ipuçları veriyor.

Bu yanılgıları yapıyor musunuz

Makyaj yapmak hoşluk rutininin en ehemmiyetli parçası. Üstelik yeni jenerasyon irtibat kanalları sayesinde bir hayli makyaj trendinden haberdar oluyor ve doğru makyaj tekniklerini bilebiliyoruz. Ancak ne var ki, bazı makyaj kusurlarını sık sık yapıyor ve istenmeyen görünümlerin ortaya çıkmasına neden olabiliyoruz. Bu noktada devreye uzun süreli kalıcılık sağlayan ve profesyonel bireylerce yapılan kontür makyaj uygulamaları giriyor. Uzman makyaj sanatkârları tarafından uygulanan ve natürel boya veya takviyeci materyallerle yapılan kontür makyaj hem her zaman bakımlı olmayı sağlıyor hem de makyaj yanılgılarının önüne geçiyor.

Topaklanan kirpik görüntüsü yaşamınızdan çıkıyor

Yanlış rimel kullanımı ile ortaya çıkan neticeler çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor. Özellikle de rimelin kirpiklerde yarattığı topaklanma görüntüsü, çok fazla sürüldüğünde veya bozulmuş rimel kullanımı nedeniyle ortaya çıkabilir. Dolgun ve canlı kirpikler elde etmek isterken topaklanmış ve ağırlaşmış bir neticeye erişmek hoşluğa yanaştırmak yerine hoşluktan uzaklaştırıyor. Rimelin kirpiklerde vazgeçtiği pürüzlü ve makûs yıkıntıları ortadan kaldırma vazifeyi ise ipek kirpik uygulamasına düşüyor. Hakikat kirpiklerin üzerine uygulanan ipek kirpik, gürleştirme ve kuvvetlendirme olarak belirlenebilir. Saf ipekten elde edilen kirpikler, gözlerin yapısına uygun olarak tek tek yapıştırılıyor. Şahsın lüzum ve temennilerine göre hazırlanan kirpikler, kısa veya seyrek görünümü yasaklıyor. Aynı zamanda rimele gerek kalmaksızın dolgunluk sağlıyor.

Tuval boyar gibi boyanan kaşlar

Makyaj yaparken en sık yapılan kusurlardan biri de kaşların yanlış doldurularak sanki birer resim çerçevesine dönüşmesidir. Bir Hayli şahıs seyrek olan kaşlarını yoğun bir görünüme kavuşturmak ve kaşlarına bir form kazandırmak emeliyle kozmetik mahsullerle kaşlarını doldurmayı seçim ediyor. Bu noktada renk pigmentlerinin, kaş bölgesindeki tenin alt katmanına işlenmesi ile yapılan kaş kontürü, daha çok kaşı seyrek olan ve biçim bozukluğu olan şahıslar tarafından kullanılıyor. Profesyonel bireylerce yapılan kaş kontürü, şahsın suratına en uygun formun tanımlanmasıyla başlıyor. Ön çizim sonrasında kıl tekniği, pudralama tekniği ve 3D gibi tekniklerle ile uygulama yapılıyor. Operasyon süresi uygulanacak kaş yoğunluğuna göre 1,5 ila 2 saat arasında değişiyor. Operasyon reelleştirildikten 20 gün sonra son değişler yapılarak kaşa son hali veriliyor. Takribî 1-2 sene arasında kalıcılık sağlayan kaş kontürü, hem yanlış kaş doldurmanın önüne geçiyor hem de kozmetik mahsullerin kullanılmasına gerek dinlenmemesini sağlıyor.

Yanlış eyeliner çizgisi, yanlış görüntü

Yanılgısız çekilmiş eyeliner makyajın hem en güç evresi hem de en hoş mükafatıdır. Ancak her zaman gözlere ve surata uygun eyeliner hattı çizmek muhtemel değildir. Bir Hayli bayan için bu çoğu zaman güçlü bir gayrete dönüşür ve çekilen eyelinerı düzenlemek için dakikalar birbirini kovalar. Özellikle şahsın göz yapısına uygun olmayan eyeliner çizgisi, hem şahsın olduğundan daha yaşlı görünmesine yol açabilir hem de gözleri olduğundan daha ufak ve düşük gösterebilir. En sık yapılan eyeliner yanılgılarından biri olan ufak gözlerin çok kalın eyeliner sürüklemesi veya alt ve üst kirpiklere çekilen eyeliner hattının birleştirilmesi tamamen uzak durulması gereken bir görüntüdür. Hem her zaman yanılgısız eyeliner hattına sahip olmak hem de surata en uygun eyeliner çizgisine kavuşmak içinse uzman bireylerce yapılan eyeliner kontür pratik bir alternatiftir.

İki değişik usulü vardır. İlk usul olan diplenir ile kirpik alt-üst diplerine uygulanarak natürel bir hat oluşturulur. Çizilen bu hat, gözlerin hem rengini hem de biçimini daha eforlu bir biçimde ortaya çıkarır. Üstelik ufak gözler için optik bir yanılsama yaratarak gözün daha büyük görünmesini sağlar. Eyeliner kontür uygulaması ise, yapılan uygulamayı bir adım daha ileriye taşır. Göz kapağındaki kirpiklerin kök hattına yerleştirilen çizgi keskinleştirilerek şahsiyetli bitiş sağlanır. Uygulama şahsın; surat hatları, göz yapısı, apaçık veya yumuşak görüntü tercihine göre asıllaştırılır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı