Moda

LVMH Ödülü 8 finaliste paylaştırıldı

Moda dünyasının en prestijli mükâfatlarından biri olan LVMH Mükâfatü’nün finali, sıradan koşullarda 5 Haziran 2020 tarihinde hakikatleşecekti. Ancak mükâfat merasimine koronavirüs mani oldu.

LVMH bugün, mükâfatın tüm finalistler arasında paylaştırılacağını ve genç tasarım marifetlerini finansal olarak desteklemeye destekçi olacak bir fon oluşturulacağını duyurdu.

Mükâfat sekize bölündü

LVMH Genç Moda Tasarımcıları Mükâfatü yedinci döngüsünde ve bu sene 300 bin Euro için yarışan sekiz tasarımcı gördü. Ancak bir birey yerine finalistler arasında denk olarak parçalanacak, başka bir deyişle her biri 40 bin Euro alacak.

Kazananlar arasında Amerikalı tasarımcı Peter Do Net-a-Porter’ın The Vanguard serisinde de yer aldı ve New York’ta Güz/Kış 2019 gösterisinde süper model Bella’yı gören yıldızlarla süslenmiş bir podyumda bir atlamaya neden olan Japon tasarımcı Tomo Koizumi yer alıyor. Hadid ve oyuncu Gwendoline Christie, Tomo Koizumi için podyuma çıkmıştı.

Değişik kazananlar ise şöyle; Ahluwalia’dan Priya Ahluwalia, Kazablanka’dan Charaf Tajer, Emma Chopova ve Chopova Lowena’dan Laura Lowena, Nicholas Daley, Sindiso Khumalo ve Supriya Lele.

Buna ek olarak, LVMH Mükâfatü, daha önceki kazananları LVMH Genç Moda Tasarımcıları Mükâfatü ve Karl Lagerfeld Mükâfatü’nü daha da desteklemeyi hedefleyen bir fon yaratacak.

Louis Vuitton’un direktörü ve genel başkan yardımcısı Delphine Arnault, “Tanıtımından bu yana LVMH Mükâfatü genç maharetleri destek ver ve geliştirdi. Her sene, dünyanın her yerinden genç tasarımcılara odaklanıyor ve işletmelerinin gelişimini destekliyor. Bu güçlü süreçte, genç moda tasarımcılarının takviyesine müteveccih olan bu fon, daha önceki kazananlarımızı destekleyerek LVMH Mükâfatü’nün ana misyonunu vurguluyor.” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı