Diyet

Limon diyeti ile 1 haftada 2 kilo verin

Limon diyeti ile 1 haftada 2 kilo verin

Limon hem kilo vermenizi sağlayacak, hem de cildinizi hoşlaştıracak! Kilo vermek istiyorsanız, haftada 7 bin kalori az almalısınız. Başka Bir Deyişle her gün bin kaloriyle vedalaşmalısınız. Bir hafta vakitle uygulayacağınız bu perhizde yağ alımı en aza indiriliyor ve günlük alınan kalori vasati olarak 1200 kalori dolaylarında. Zehirli Maddeleri attırma özelliğine sahip olan limon, bedenin su yakalamasını ve dolayısıyla da yaradılışını önlüyor. Üstelik besinlerinize limon kattığınızda günlük olarak almanız gereken C vitaminini de karşılamış olacaksınız. Natürel ki bu perhizin yararları bunlarla hudutlu değil; 1 hafta içinde hiç zorlanmadan 2 kilo verebilirsiniz de!

Sabah 7 gün için: 1 fincan şekersiz çay, 2 dilim perhiz ekmek, 1 çorba kaşığı limon marmelatı.

Pazartesi öğle: 2 tatlı kaşığı akışkan yağ, 2 tatlı kaşığı peynir ve limon suyu ile pişirilmiş pilav 70 gram, karmaşık salata, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 limon suyu ile tatlandırılmış yarım limon suyu ile tatlandırılmış 1 kase meyve salatası.

Akşam: Yağsız etle, yeniden yağsız olarak yalnızca limon suyu ilave edilerek pişirilmiş kuşbaşı et 120 gram, 1 kepekli sandviç veya 1 koli perhiz bisküvi, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 limon suyu ile pişirilmiş ıspanak.

Salı öğle: Üzerine azıcık zeytinyağı ve 1 limonun suyu dolaştırılmış 150 gr fırında balık, 1 kepekli sandviç veya 1 koli perhiz bisküvi, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limonun suyuyla pişirilmiş taze fasulye.

Akşam: 150 gr tavuk göğsü 1 tatlı kaşığı sıvıyağ ve yarım limon suyu ile pişirilmiş. Yarım limon suyu ve çok az akışkan yağ ile ızgara edilmiş dolmalık biber 1 kepekli sandviç veya bir koli perhiz bisküvi.

Çarşamba öğle: Yoğurt ve limonla pişirilmiş 70 gram makarna, zeytinyağı ve 1 limonun suyu ile tatlandırılmış karmaşık salata, yarım limon suyu ve az şekerle karıştırılmış bir kase çilek.

Akşam: Maydanoz, yarım limon suyu ile pişirilmiş 150 gr ahtapot, zeytinyağı ve yarım limon suyuyla pişirilmiş taze fasulye, 1 kepekli sandviç veya bir koli perhiz bisküvi.

Perşembe öğle: 40 gr dil peyniri, 30 gr perhiz ton balığı, 5 yeşil zeytin ve limon suyuyla hazırlanmış salata, 1 kepekli sandviç veya bir koli perhiz bisküvi, muz ve üzüm dışındaki meyveler ve yarım limon suyu ile hazırlanmış meyve salatası.

Akşam: Limonla ve domatesle tatlandırılmış 150 gr palamut, yarım limon ve çok az zeytinyağı ile tatlandırılmış 150 gram salata, 2 tane haşlanmış patates.

Cuma öğle: Çok az akışkan yağ ve limon suyu ile tatlandırılmış 120 gr rosto, 1 kepekli sandviç veya bir koli perhiz bisküvi, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve yarım limonun suyuyla pişirilmiş taze fasulye.

Akşam: 2 tatlı kaşığı akışkan yağ, 2 tatlı kaşığı peynir ve limon suyu ile pişirilmiş pilav70 gr, 120 gr haşlanmış zeytinyağı ve limon suyu ile tatlandırılmış dil, limon suyu ve çok az zeytinyağı ile tatlandırılmış 150 gram salata.

Cumartesi öğle: Limon suyuyla tatlandırılmış 120 gr ızgara tavuk, 1 kepekli sandviç veya bir koli perhiz bisküvi, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve 1 limon suyu ile pişirilmiş ıspanak.

Akşam: 70 gr haşlanmış pirinç, sebze, 20 gr peynir, 30 gr perhiz ton balığı, zeytinyağı ve limon sulu salata, muz ve üzüm dışındaki meyveler ve yarım limon suyu ile hazırlanmış meyve salatası 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ile tatlandırılmış domates salatası.

Pazar öğle: 70 gr makarnayı pişirip, rendelenmiş 1 limonun kabuğu ve akışkan yağ ile tatlandırın. 40 gr kaşar peyniri serpin. 1 tatlı kaşığı akışkan yağ ve yarım limon suyu ile tatlandırılmış taze fasulye, 1 portakal veya greyfurt C vitamini ve antioksidan açısından çok zengin.

Akşam: Çok az zeytinyağı ve limonla tatlandırılmış 150 gr fırında pişirilmiş balık. 1 kepekli sandviç veya bir koli perhiz bisküvi 1 tatlı kaşığı akışkan yağ ve 1 limon suyu ile tatlandırılmış ıspanak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı