Estetik

Kış aylarında burun estetiği yaptırmak

Kış aylarında burun estetiği yaptırmak

Burun estetiği yaptırmak, her evresi ile oldukça ehemmiyetli bir mevzu. Hastalar arasında en çok konuşulan mevzulardan birisi de, operasyon için en uygun zamanın hangi mevsimde olduğudur. Bu anlamda her mevsimde rinoplasti yapmak muhtemeldir. Net bir genel geçer bilgi ile muhakkak bir mevsimin en iyi karar olacağını söylemek doğru olmaz. Ehemmiyetli olan operasyon sonrasında hastaların mevsim ve öbür koşullara göre yapılması gerekenleri yerine getirmesidir. Elbette kış mevsiminde burun estetiği yaptırmanın tüm tesirlerini bilmeli ve kararlarını da buna göre vermelidirler.

burun estetiği

Kış mevsiminde de burun estetiği muhtemel

Hastalar yazın olduğu gibi kışın da operasyon sonrası soğuk havadan korundukları takdirde operasyon olabilirler. Burun estetiği sonrası grip olmak iyileşme açısından bazı tesirleri birliktesi getirebilir. Kesintisiz akıntı olması, enfeksiyona daha yatkın bir gidişata girme ve aksırma sebebiyle burnun darbe görmesi iyi olmaz. Özellikle aksırmadan korunmak ve burnun değişmez kalmasını sağlamak gerekmektedir. Her grip ilacı da estetikten sonra almaya uygun değildir. İlaç kullanımında kesinlikle hekime danışılması önerilir. Burnun kesintisiz ıslak kalması, enfeksiyon kapmasına davetiye çıkarması demektir. Bu sebeple kış mevsiminde burun estetiği olan fertlerin gribe karşı kendilerini gözetmesi gerekecektir.

alerji

Alerjik gidişatlarda ne yapılmalı

Bahar ve yaz aylarında alerji yaşayan fertler de mevsim mevzusunu buna göre göz önünü yakalayabilirler. Bu yarıyıllarda burun bölgesi çok hassas olmakta ve kesintisiz olarak aksırma ile akıntı meseleyi gündeme gelmektedir. Aynı zamanda alerji için kullanılan ilaçlar için de hekimden bilgi alınması gerekecektir. Alerjinin tesirini göstermediği zamanlar genellikle kış mevsimine denk düşeceği için bu mevzu da dikkate alınmalıdır. Alerji tesirleri hakimiyet altına alındığı sürece, mevsim açısından hiçbir mesele oluşmayacaktır. Rinoplasti olanlar işlemden sonra bulundukları etraf sıcaklığına dikkat etmeliler. Etraf sıcaklığı ne çok yüksek ne de çok düşük olmalıdır. Ayrıca harekât sonrası işe başlama süreci artık daha da kısaldığından heves edilen ayda hangi mevsim olursa olsun, estetik burun operasyonu muhtemeldir.

Kısacası, her mevsimin kendine göre etmenleri dikkate alınarak her fert istediği mevsimde burun estetiği olabilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı