Güzellik

Kırılan saçlara özel bakım maskesi

Kırılan saçlara özel bakım maskesi

Hepimiz saç kırklarımızdan bazı yarıyıllarda şikâyetçi oluruz. Saç tellerinin ucundaki gözetici kılıf gittiyse, onu yine oluşturmak muhtemel değildir. Yapılabilecek tek şey, saçın zarar gören kısmını kesip sıhhatli kısımların kendini derlemesine imkân vermektir.

Saçlar uzadıkça saçlı tendeki besleyici yağlar uçlara kadar ulaşmakta zorlanır. Böylece saç uçları gözetmesiz ve yiyeceksiz kalarak, cılızlar. Kumpaslı ıslatıcı kullanmak kırıkları eksiltebilir.

Kırıkları aldırın

Ayrıca uç kısımlar güneşe daha fazla maruz kalır. Diplerine oranla daha yaşlı olduğu için; şampuanlarla, ısıyla, kimyevi operasyonlar ve saç kurutma aygıtıyla da daha fazla karşılaşmış olur. Bu sebeple kırılmalar daha çok bu bölgelerde olur. Size saç kırıklarını önlediğini taahhüt eden mahsuller görürseniz hiç aldanmayın. Yapmanız gereken saçlarınızın kırıklarını aldırmak, natürel yollarla saçlarınızı beslemek ve bakım yapmakır.

İşte kırılan saçlar için besleyici maske tanımı:

Malzemeler

1 yumurta sarısı
1 çay kadehi demlenmiş çay
1 çorba kaşığı badem yağı
2 damla limon suyu

Yapılışı

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırın. Saç diplerinize sürüp masaj yaparak iyice yedirin. 10-15 dakika bekleyip şampuanla yıkayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı