Diyet

Kaslarınızı geliştirmekten korkmayın

Kaslarınızı geliştirmekten korkmayın

Özellikle kadınlar beden geliştirmekten korktukları için, adaleleri geliştiren ağırlık egzersizlerinden uzak durmaya meyilli ama, beden inceliğinizi gözeterek adaleli bir vucuda sahip olabilirsiniz.

İşte adalelerinizi geliştirmenin verimleri

– Adaleler tüm bedeninizi sararak, bedeninize takviye olur: Adaleleriniz cılız kaldığında kemikleriniz ve eklemleriniz sakatlanmaya daha fazla maruz kalıyor. Mesala, eforlu karın ve bacak adaleleri omurga gücenmelerine karşı çok ehemmiyetli.

– Adaleler bedeninizde yağdan daha az yer kaplıyor: Adalelerinizin büyümesi bedeninizdeki yağ oranının eksilmesi demek. Enteresan ama, adale yoğunluğunuz çoğaldığında kilonuz da çoğalıyor ama, daha ince görünüyorsunuz.

– Gelişmiş bir adale yapınız varsa, daha fazla kalori yakıyorsunuz: Adaleler işlevlerini yerine getirmek için daha fazla kaloriye gereksinim dinliyor ve yediklerinizi daha süratli bir biçimde yakma ünsünüz oluyor.

– Adaleler iki büyük sıhhat probleminin tehlikesini eksiliyor: Bedeninizdeki adale oranı yağ oranından fazla olduğunda metabolik belirti ve şeker hastalığına tutulma tehlikeniz eksiliyor. Adaleler bedende depolanan glukozun işlenmesine takviyeci olarak kan şekerinizin balansta kalmasına takviyeci oluyor.

– Ağırlık egzersizleri modunuzu yükseltiyor: Yeterince ağırlık çalıştığınızda bedeniniz sızıları eksiltmek için bir hormon salgılıyor. Bu hormon ayrıca modunuzun da balansta kalmasına takviyeci oluyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı