Güzellik

Kaş laminasyonuyla ifadenizi baştan yaratın

Kaşların çıkış istikameti alt doğru olabilir, kıvırcık veya karışık olabilir. Bu noktada atılacak en doğru adım natürel kaşları gözeterek harekâtlar sayesinde çok daha yukarıya güzergah almasını sağlamaktır. Kaşların yukarıya güzergah kazanmasını sağlayan usul ise kaş laminasyonudur.

Bu usul ile bakışınızı ve ifadenizi yine belirleyebileceğinizi vurgulayan Ergül Aşikar Conture Make up Studio’nun kurucusu ve Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Aşikar, kaş laminasyonuyla alakalı ehemmiyetli bilgiler veriyor.

Kaş laminasyonu nedir

Kontür makyaj uygulamaları son zamanlarda hoşluk dünyasını domine ediyor. Özellikle de estetik müdahalelerden sakınan ve bıçak alına uyumak istemeyen bireylerin sıklıkla müracaat ettiği kontür makyaj uygulamaları, hoşluk ve estetik görünüm üzerinde bariz farklar yaratıyor. Bu uygulamaların başında gelen kaş laminasyonu, iğne veya bıçak olmaksızın kaşların natürel, gür ve dokulu görünmesini sağlayarak ifadeyi eforlu bir biçimde karakterize ediyor.

Kaş laminasyonu; alta doğru düşük, içten kıvrılan sert dokuda kıl yapısına sahip, kısa oldukça gür ama üste doğru kalkmayan kaş yapıları için kaşı istediğimiz güzergaha getirerek muntazam bir forma sokmamıza takviyeci olur. Son yarıyıla damga vuran, natürel biçimli, hafif yukarıya doğru uzanan ve tüy efektli kaşlar için kaş laminasyonu uygulaması çok galibiyetli neticeler sunuyor. Kaşlara hacim kazandırarak daha efektif ve daha kalkık bir görüntü sağlıyor. Takribî 2 aylık bir kullanım süresi olan kaş laminasyonu, verilen vitaminler ile kaşın çok daha natürel ve gür görünmesine katkı sağlıyor.

Kaş laminasyonu nasıl uygulanır

Kaşlar istenen biçimde ve güzergaha göre özel yapıştırıcı ile statiklenerek şekillendirilir. 2 değişik solüsyon uygulanır, zorunlu müddet kadar beklenir. Şayet kaş boyama yapılacaksa tasarım ve uygun form tanımlanır. Ardından kaşlar boyanır. Sonrasında Kaş Botox harekâtı uygulanarak bakım yapılır. Kaş laminasyonunda uygulanan botoks bakım ile kaşın yapısındaki tüm bağları güçlendirir. Kaş botoks harekâtı enjeksiyon kullanılarak yapılan bir harekât değildir.

Kaş laminasyonu hasarlı mıdır

Kaş laminasyonu harekâtında rastgele hasarlı bir madde kullanılmaz aksine kaşlarınız istediğiniz güzergah ve biçimde şekillendirildikten sonra sürülen vitaminlerle kuvvetlendirilir. Dolayısıyla kaşlarınıza hiçbir hasarı yoktur.

Kaş laminasyonunda reel emel, düşük kaşların daha kalkık bir görüntüye erişmesini sağlamaktır. Zira kıl kökü alt, yana doğru bakan kaşlar, bireyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Aynı zamanda çok daha bitkin ve dramatik bir ifade yaratıyor. Bu vaziyeti değiştirmek, çok daha ışıltılı ve genç bir ifade ve bakış kazandırıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı