Güzellik

Kaş kontür uygulaması hakkında bilinmesi gerekenler

Kaş kontür uygulaması hakkında bilinmesi gerekenler

Hoşluk kavrayışını belirleyen unsurlar her zaman enerjikliğini gözeterek değişken bir tablo yaratıyor. Yenilikçi usullerin başında ise çok daha natürel ve organik tekniklerle kaşa eforlu bir form kazandıran kaş kontürü uygulaması geliyor. Ergül Apaçık Conture Make Up Studio’nun Kurucusu Ergül Apaçık, kaş kontürü hakkında öğrenilmesi gereken ayrıntıları anlatıyor.

Kaş kontürü

Kaş kontür; renk pigmentlerinin, kaş bölgesindeki tenin alt katmanına işlenmesi ile yapılan, tamamen sıhhatli ve güvenli bir kalıcı makyaj uygulamasıdır. Daha çok kaşı seyrek olan ve biçim bozukluğu olan bireylerin seçim ettiği kaş kontürü, yüzde ve ifadede yarattığı etkileyici
farklılıklar sayesinde kaş biçimini sevmeyen bireylerin sıklıkla müracaat ettiği bir usuldür.

Kaş kontür uygulamasının avantajları nelerdir

Trendler değişir, standartlar değişir ancak çağlar süresince insanoğlunun hoşlaşma mücadelesi değişmez. Bu mücadelenin esasında ise simetrik bir surata sahip olmanın hoşluğun en ehemmiyetli ölçütü olarak görülmesi vardır. Suratın merkezini oluşturan ve bakışları karakterize eden
kaşlar, simetrik bir suratın en tesirli oyuncularıdır. Kaş kontürü ise yapılan harekâtlar neticesinde istenilen biçim ve kalınlığı sağlayarak simetrik bir oran yaratır. Her gün uygulanması güç olan kaş doldurma operasyonunu tek seansta hallederek, makyajın ehemmiyetli bir rutinini mesele olmaktan çıkarır. Bakışları yine inşa ederek anlam ve derinlik katar. Görünüm, renk ve güzergah haysiyeti ile mevcut kaşlardan ayırt edilemeyecek bir tesir yaratarak natürele en yakın neticeye eriştirir.

Kimler kaş kontür uygulaması yaptırabilir

– Kaşından hoşnut olmayanlar,

– Yanlış uygulamalar nedeniyle kaşı seyrekleşenler,

– Kaza nedeniyle kaşını kaybedenler,

– Hastalık nedeniyle kaşını kaybedenler kaş kontür uygulaması yaptırabilirler. Hatta kemoterapi görmüş bireyler de tek kullanımlık iğnelerle sterilize bir etrafta bu usulden yararlanabilirler.

Kaş kontür uygulaması nasıl yapılır

Kaş kontür uygulamasının öncelikle surata en çok yakışacak kaş modelinin tanımlanmasıyla başladığını ifade eden Ergül Apaçık; “Bundan sonraki evreler sanılanın aksine sızılı ya da acılı değil aksine oldukça basit ilerler. Tanımlanan kaş modeli ön çizim ile şahsa çizilir. Bu harekât sızısızdır, makyaj yapmaya benzetilebilir. Ön çizim sonrasında kıl ve 3D çizim tekniği ile surata uygulanır. Harekât süresi uygulanacak kaş yoğunluğuna göre 1.5 ila 2 saat arasında değişir. Harekât reelleştirildikten 20 gün sonra son değişler yapılarak kaşa son hali verilir. Kullanım süresi 6 ay ile 2 sene arasında farklılık gösterir” dedi.

Kaş kontür uygulamasından sonra dikkat edilmesi gerekenler

– Uygulama sonrasında harekât yapılan bölgenin su ile temas etmemesine dikkat edilmelidir.

– İlk bir hafta harekât yapılan bölgeye sıcak su dokunmaması da değişik ehemmiyetli detaydır.

– Güneşe çıkarken ekstra itina gösterilmeli. Uygulama yaptırdıktan sonra kaş bölgesinin güneş ile doğrudan teması yasaklanmalıdır. Güneş bu bölgede iz kalmasına yol açabilir.

– Ayrıca harekât sonrasında solaryuma gidilmemelidir.

– Bayanlar için geçerli bir değişik kaide ise bu harekâtın regl yarıyılında yapılmamasıdır. Regl yarıyılında bedende medyana gelen ödem harekâtın kalıcılığını negatif istikamette etkileyebilir.

– Harekât sonrasında bölgede kabuklanma olabilir. Kabuklar netlikle atanmamalı, kendiliğindene düşmesi beklenmelidir.

– Harekât sonrasında en az bir hafta süresince kaşa kozmetik bir mahsul değdirmemeye itina gösterilmelidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı