Sağlık

Kanser saniyeler içerisinde tedavi edilebilir

Bilim insanları, kanserin 1 saniyeden daha kısa bir müddette nasıl rehabilitasyon edilebileceğini açıkladı. Yeni bir çalışma yapan bilim insanları, kanseri rehabilitasyon etmek için bir usul geliştirdiler. Ancak, bu usulü hastalar üzerinde kullanmak için daha fazla araştırmaya gereksinim var.

İyileşme oranları aynı

Merkez tarafından yapılan karşılaştırmalı çalışma, flaş terapisinin, foton ışınım terapisine mukayeseyle yan tesiri takribî üçte iki oranında eksilttiği neticesine vardı. Daha da ehemmiyetlisi, yan tesir tehlikeyi eksilmiş olsa da, iki ayrı rehabilitasyon gören hastaların iyileşme oranlarının hemen hemen aynı kaldığı tespit edildi.

Kanser rehabilitasyonu 1 saniyede bitirilecek

Bu çalışmanın en ehemmiyetli noktalarından biri, haftalarca süren kanser rehabilitasyonunun 1 saniyeye indirilebilmesidir. Bilim insanlarına göre; zamanın kanser hastaları için son derece bedelli olduğu düşünüldüğünde, bu fantastik bir büyüme.

Bu çalışmayı yapmanın basit olmadığını söyleyen analistler, öncelikle ışınım dozlarını doğru bir biçimde ölçmek için özel sensörler geliştirmek zorunda olduklarına söyledi. Bu usulün hastalar üzerinde kullanılması için ise daha fazla araştırmaya gereksinim olduğu belirtildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı