Güzellik

İstenmeyen tüylerden kurtaran karışım

İstenmeyen tüylerden kurtaran karışım

Bayanların asırlardır çaba ettiği şey istenmeyen tüylerden kurtulmak. Bu mevzuda bir çok usul mevcut. Bazısı sızılı, bazısı geçici, bazısı de pahalı olan bu usullere bir seçenek de Rus bayanların senelerdir kullandığı karışım. Sadece iki malzemeyle hazırlanan bu karışımla tüylerinizden zahmetsizce kurtulabilirsiniz.

Malzemeler:

– 2-3 avuç kuru ceviz kabuğu
– 1 su kadehi su Ölçüleri artırıp eksiltebilirsiniz

Yapılışı:

Uygulayacağınız bölgeye göre değişiklik gösterecek ölçüde kuru ceviz kabuklarını alın ve hem kendinize hem de etrafınıza hiçbir hasar gelmeyecek bir yerde, tüm tedbirlerinizi aldıktan sonra bu ceviz kabuklarını yakın. Ardından suyla karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı 12 saat süresince bekletin.

Uygulanışı:

Bu karışımı uygulamak için öncelikle istenmeyen tüylerinizi almamış olmanız gerekiyor. Karışımı kurtulmak istediğiniz bu tüylerin üzerine bir pamuk takviyesiyle yayın. 30 dakika bekletin ve daha sonra suyla yıkayın. Bu uygulamayı günde 3 kere, toplam 3 gün yapmalısınız. İstediğiniz neticeyi almak için bu uygulamayı 1 ay ara vererek aynı biçimde tekerrür edebilirsiniz.

Dikkat!

Bu usulü sınarken dikkat etkeniz gereken nokta, ceviz kabuklarını yakarken çok dikkatli olmanız. Kendinize ve etrafınıza hasar vermemek ismine ceviz kabuklarını sarih bir alanda, hakimiyetli bir biçimde yakmalı, yakarken içine alevlenmesini basitleştirmek için kağıt gibi değişik malzemeleri asla karıştırmamalısınız. Aynı biçimde uygularken cildinizde bir yanma, bir kızarıklık ya da başka bir rahatsızlık seziyorsanız hemen karışımı cildinizden tamamen arınmalı, rahatsızlığınız devam ediyorsa hemen alakalı hekime müracaat etmelisiniz. Unutmayın ki bu karışım, bilimsel olarak kabul görmüş bir rehabilitasyon usulü değil, suratlarca sene evveline direnen ananesel bir usul. Bu sebeple şayet cilt hassasiyetiniz, rastgele bir alerjiniz ya da başkaca bir cilt rahatsızlığınız varsa bu karışımı asla uygulamamalısınız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı