Diyet

İdeal kilo verme diyeti

İdeal kilo verme diyeti

İdeal kilo verme, ancak ferde has hazırlanan perhizlerle sağlanabilir ve sanılanın aksine, süratli kilo vermek anlamına gelmemektedir. İdeal kilo verme sürati, ferdin yaşına, beden ağırlığına, boyuna ve fiziksel etkinliğine bağlı olarak değişebilir.

Kilolarınızdan usulca kurtulun

Kilo vermeyi amaçlayan şahıslarda genellikle ilk evvel süratli kilo verme isteği oluşur. Ancak süratle verilen kiloların yeniden süratli bir biçimde geri alındığı unutulmamalıdır. İdeal kilo verme perhizlerinde, emel olası olduğunca yağ dokusundan kayıp vermeyi sağlamaktır. Şok perhizler ve süratli kilo verdiren perhizler, metabolizma süratini düşürdüğü için, verdiğiniz kiloları aşırısıyla geri alırsınız.

Adalelerinizi gözetin

Yağsız dokuyu olası olduğunca gözetmek, ideal kilo verme emeline erişmek demektir. Yağsız kütleyi gözetmek için uygulanan perhiz, kesinlikle sporla da desteklenmelidir. Spor, sıhhatli zayıflamak isteyen her ferdin yapması gereken bir etkinliktir. Spor ile birlikte adalelerinizi gözeterek, daha muntazam ve sıkı bedene sahip olabilirsiniz.

Kumpaslı yürüyüşler yapın

Zayıflamak için haftada vasati 3 gün en az 45er dakika yürümek, yağsız doku olan adalelerin kaybını önlerken, yağ yakmayı da sağlar. Kilo verme esnasında ferdin metabolizma sürati ister istemez düşer. Bu sebeple, ideal kilo verme perhizleri metabolizmayı süratlendirici yiyecekler ve spor kapsar.

Metabolizmanızı süratlendiren yiyeceklere yer verin

Günlük perhizinize greyfurt, yeşil elma, kırmızı biber, yoğurt, tarçın, yeşil çay, kahve, badem, yulaf ezmesi, kereviz, brokoli, karabiber, kırmızı biber ve çörek otu gibi yiyecekleri dâhil ederek metabolizmanızı süratlendirebilir ve yağ yakımını arttırabilirsiniz.

Fazla kilolarınızdan kurtulun

İdeal kilo verme maksatlarınız arasındaysa, bir diyetisyene danışarak, metabolizmanızı süratlendiren ve yağ yakımını artıran yiyecekler kapsayan bir perhiz uygulamalı ve sporu hayatınıza dâhil etmelisiniz. Böylece fazla kilolarınızdan kurtularak hayat kalitenizi çoğaldırabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı