Diyet

Hipnozla kilo vermek mümkün mü

Hipnozla kilo vermek mümkün mü

Yapmak isteyip de yapamadığınız , değiştirmek isteyip de değiştiremediğiniz bir çok tutum kalıplarının altında olumsuz hipnozlarınız, metamorfozu yasaklayan duygu vaziyetleriniz vardır.

Çoğu kilolu insan, üzüldüğünde canı bunaldığında kendisini mutfakta bir şey atıştırırken bulduğunu söyler. O anki duygusal vaziyeti onu mutfağa götürmüş, midesine bir şeyler tıkıştırmaya başlamıştır.Bazen de sevinçten olur. Çoğu insan için film izlerken, ders çalışırken , arkadaşlarla sohbet anında bir şeyler yemek, atıştırmak adetten olmuştur. Karnımız tok da olsa ikramı geri çevirmek ayıp sayılır, vücudumuza yaptığımız ayıbı görmezden kazancız.

Afaki yağ ambarlarını taşımaya yol açan bir çok neden varken,istemi eforlu insanlar bu sebeplerle gayret edip ”perhiz listelerine” bağlı kalarak ciddi kilolar verirler. Ancak istem ile verilen bu kilolar ziyadesiyle zaman içerisinde geri alınır. Çünkü bilinçaltının yemekten ve hatta taşınan aşırıdan yağ ambarlarından zannettiği fayda analiz etilmedikçe,yemekle alakalı olumsuz hipnozlar bozulmadıkça kilo verip almalar devam eder.Hipnozla kilo verme çalışmalarında ki ilk emel, yemekle kurulmuş duygusal bağı veya yemeye yüklenmiş yanlış anlamları çözmek olmalıdır. Kilo verme inancını kaybetmiş bir hayli şahıs hipnoz altında, kilo verme mevzusunda motive olabilir.

Olumsuz hipnozlar silinip, şuurlu usun seçimiyle oluşturulan kilo vermeye müteveccih hipnotik telkinlerle, besinlerle beden arasındaki ilişki olması gereken seviyeye getirilir. Varsa ki çoğu zaman vardır yemekle olan duygusal bağ analiz etilir. Kilo verme programlarında çoğu kere spor, hiç olmazsa yürüyüş öneri edilir. Bu noktada da hipnoz spor etkinlikleri için motivasyon çoğaldırıcı bir usul olarak kullanılır. Hipnozla zayıflama seanslarında, şahsın sıhhati için kilolarından kurtulması zorunluluğuna olan inancı çoğalır.

Hipnozla kilo verme programına şahıs, ” Ben afaki yüklerimden kurtulmak ve bir daha almak istemiyorum”tercihi ile geliyorsa,ideal kilosuna doğru bir yolculuğa başlar. Bu yolculukta ideal kiloya erişmenin dışında kendi farkındalığını çoğaldırmış, aynı zamanda kendine erişmiş olur

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı