Kültür & Sanat

Haluk Levent’ten arabalı vapurda 23 Nisan konseri

Haluk Levent 23 Nisan Milli Dominantlık ve Çocuk Bayramı’nın yüzüncü senesinde İzmir’de gizeme dışı bir konser verdi. Haluk Levent, koronavirüs salgını sebebiyle bir ilke imzalaydı ve otomobilli araba vapuru üzerine kurulan platformda konser verdi. Otomobilli vapur konser zamanınca İzmir kıyılarını gezdi. Şöhretli şarkıcı sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ise, “Ömrümün en tuhaf konseriydi bu akşam. Tüm İzmir sesimizi dinlemiş” anekdotunu yazdı. Koronavirüs tedbirleri sebebiyle vapurda asıllaştırılan konserde İzmirliler, konutlarının ışıklarını açıp kapatarak şöhretli sanatçıya eşlik etti.

Haluk Levent, İzmir Körfezi’nde bir araba vapurundan tüm İzmir’e şarkı söyledi. İzmir Megakent Belediyesinin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan konseri kıyı hattındaki İzmirlilerde balkonlarından izledi.

Konsere orkestra yerine üç müzisyenle çıktı

Sosyal mesafe kaideyi gereği Levent, konsere orkestrayla değil üç müzisyenle çıktı. Ses ve ışık sistemiyle donatılmış araba vapuru aynı zamanda Körfez’de büyük bir görsel şölen de oluşturdu. Levent’e araba vapurunda İzmir Megakent Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer de eşlik etti. Konser sırasında bir hayranının balkondan sürüklediği görüntüyü Twitter’dan paylaşan Haluk Levent, “Ömrümün en tuhaf konseriydi bu akşam. Tüm İzmir sesimizi dinlemiş” ifadelerini kullandı.

Konser kazancı Dr. Kalaycı’nın çocukları için tüketilecek

Haluk Levent, “19 Mayıs’ın 100. senesinde Samsun’daydım. 23 Nisan Milli Dominantlık ve Çocuk Bayramı’nın yüzüncü senesinde ise İzmir’de konser verme kaderine sahip oldum” dedi. Levent, ışıklarını sarih kapatan İzmirlileri gördükçe, “İzmir bizi dinliyor. Bu yanıp sönen ışıklar için şarkı söyleyeceğiz. Korona virüsü salgını sebebiyle konutlarımızdan çıkmamak vaziyetindeyiz. Böyle bir kısmetsizlik oldu; ancak bu sene de vicdanımızdaki heyecan alanlardaymışız gibi olacak” biçiminde konuştu. Yaşamını kaybeden İzmir Megakent Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’ya adadığı İzmir şarkısını da söyleyen Levent, konserini İzmir Marşı ile tamamladı. Öte yandan Haluk Levent, konser kazancını yaşamını virüsten kaybeden Dr. Yavuz Kalaycı’nın çocuklarının eğitimi için bağışladığına söyledi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı