Estetik

Güzelleşeyim derken çirkinleşmeyin

Güzelleşeyim derken çirkinleşmeyin

Dermatolog Dr. Yelda Bice, estetik uygulama yaptıracak olan şahıslara önemli uyarılarda bulundu. Bice, estetiğin hakikat emelinin natürel olanı gözetmek olduğunun altını çizdi.Sosyal medya ve basının empoze ettiği hoşluk algısı tek tip hoşluk kavrayışını da birliktesi getirdi. Yapılan işlemlerinin çoğunun yanlış olduğunu belirten Dr. Yelda Bice “Ancak bu yaklaşımla hareket ederek estetik rehabilitasyon tasarıları yapmak ve uygulamak çok doğru değildir. Yapılan müdahalelerde bireyin natürelliğini bozmamak her zaman ön tasarıda olmalıdır. Bu noktada biz doktorlara büyük misyon düşmektedir. Hastanın temennisi yönünde doğru manipülasyonlar yapılmalıdır.”ifadelerini kullandı.

Hoş görünme tabiatımızda var

Estetik ve kozmetik uygulamalara her yarıyıl arz ve ihtiyaç dinlenmiştir. Çok daha önceki senelerde de hoş ve estetik görünmek erkek ya da bayan ayrımı olmadan herkesin temennisi ve isteğiydi. Zira estetik görünüm ya da hoş olmak temennisi insanın tabiatında var. Tabiatta da bu estetik oran ve görüntülerin eş yansımaları vardır. Hatta bu işi yapan doktorlar olarak bizler bu oranlardan esinleniriz.

Aynadaki görüntümüz sosyal yaşantımızı etkiliyor

Bireyin surat ve beden biçimine en uygun biçimde müdahalelerin yapılması gerektiğini kaydolan Dr. Yelda Bice “Günümüzde aynadaki görüntümüzün iyi olması sosyal yaşantı ve ilişkilerimizi etkilediği gibi, ruhsal vaziyetimizi ve bununla iletişimli olarak sıhhatimizi de etkileyebilmektedir. Günümüzde sosyal yaşantı akışını bozmamak için artık cerrahi harekâtlara seçenek bir hayli estetik kozmetik uygulama mevcuttur. Tabi ki cerrahi lüzum olan vaziyetlerde yapılan cerrahi uygulamalarda oldukça galibiyetli neticeler vermektedir.” söylemesinde bulundu.

Anatomik ve genetik yapıya bakılmalı

Hakikatleşecek olan estetik ve kozmetik uygulamalarda; tetkik ve doğru manipülasyon çok ehemmiyetli. Ancak tüm bu operasyonlar ve hangi harekât noktasında, bireyin bu harekâta ne seviyede ihtiyaç dinleyeceğini hasta tetkiklerimizle değerlendirip bireyin anatomik ve genetik yapısı ve temennilerini de hesap ederek hastamızla beraber karar veriyoruz. Bu noktada da daha natürel ve galibiyetli neticelere erişebiliyoruz. Bu cins uygulamalarda emel her zaman olduğu gibi natürelden uzaklaşmak değil, natürel olanı gözetmek ve eskimişliği geri döndürmektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı