Estetik

Göz kapağı ameliyatı ile ilgili merak edilenler

Göz kapağı ameliyatı ile ilgili merak edilenler

Göz kapağının yaşa ve genetik etkenlere bağlı olarak sarkması bireyi hem görsel olarak mutsuz eder, hem de gözün üst taraftan görmesini kısıtlar. Estetik göz kapağı operasyonları sayesinde çok daha hoş ve güzel göz etrafına sahip olmak basitleşir. Bu rahatsızlık hakkında konuştuğumuz Esetetik Cerrah Defne Erkara, göz kapağı operasyonu ile alakalı tüm ayrıntıları sizin için anlattı.

Alt ve üst göz kapağı operasyonu

Bu operasyon cinsinin neticeleri oldukça aşikar ve nettir. Başka Bir Deyişle insanlar operasyon sonrasında aradaki farkı oldukça sarih bir biçimde görürler. Bununla birlikte göz kapağı operasyonu iyileşme süresi olarak da oldukça kısa bir sürece sahiptir. Üstelik bu süreç güçlü bir süreç de değildir, başka bir deyişle kısa vakitte ve basit bir biçimde operasyon iyileşmektedir. Oldukça sık bir biçimde seçim edilen estetik göz kapağı operasyonu gayet genç ve devingen bir görüntü de sağlamaktadır. Bireyin 10 sene, belki de 15 sene genç görünmesi olasıdır.

Zaman zaman genetik olarak gözlemlenen torbalanmalar, zaman zaman ise ilerleyen yaş ya da uykusuzluk ve bitkinlik esaslı nedenler ile oluşan morluk ve şişlikler bu ameliyatlar ile son bulur. Yapısal anlamda estetik bir değişme basit bir biçimde sağlanabilirken, aynı zamanda buruşukluklardan, çizgilenmelerden, sarkmalardan ve bollaşmalardan da bu usulle kurtulmak olası hale kazanç. Yalnızca alt veya üst göz kapağı operasyon edilebildiği gibi, tek seansta her ikisi birden de operasyon edilebilir.

göz kapağı ameliyatı

Estetik göz kapağı operasyonunun yararları ve öbür ayrıntılar

Zaman içinde ya da genetik olarak oluşan morluklar, şişlikler, çizgiler, torbalar ve eş makûs unsurlar estetik göz kapağı operasyonları ile ortadan kaldırılırken aksi halde bireyin yaşlı, bitkin ve makûs görünmesi gidişatı ortaya çıkar. Zira torbalar, şişlik ve morluklar insanları çökmüş bir biçimde yansıtır. Bu sebeple de estetik göz kapağı operasyonuna lüzum dinlenir. Görme alanının daralması da cabası. Hakikatinde göz kapağı yalnızca estetik değil fonksiyonel bir harekâttır da.

Operasyon evvelindeki 7 gün süresince sigara içilmemesi, aspirin gibi kan sulandırıcıların kullanılmaması ehemmiyetlidir. Aynı önlemler operasyon sonrası 7 günlük yarıyılda da alınmalıdır. Böylece harekâtlar uygun koşullarda yapılırken iyileşme süreçleri de gayet pozitif ve kısa vakitte hallolacaktır.

Bu operasyonlar yerel anestezi ile yapılabildiği gibi duyarlı şahıslarda sedasyon veya genel anestezi seçim edilir. Operasyon sonrasında sağlık kurumu uyuyuşu genel olarak verilmezken aynı gün taburcu olunup konutta dinlenme sağlanabilir.

Operasyon süresi

Genel olarak bahsetmek gerekir ise yapılacak olan işlemlerde göz kapağı başına 20 ila 30 dakika gibi bir vakit dağılmaktadır. Göz kapaklarından fazla tenler ve ten altı unsurlar alınarak operasyonlar ilerletilir. Bu sayede torbalanmaların ve sarkmaların da önüne geçilmiş olur. Ancak torba ve dokular netlikle kızgın olarak alınmazlar; parça unsurlar uygun usullerle eksiltilme sureti ile yok edilirler. Operasyon sonrasında atılacak olan dikiş ise göz kapağının kıvrımına oturtulması ile birlikte o hatta geçimli biçimde yapılır ve iz kalmaması sağlanır. Operasyon sonrasında bu bölgeye darbe alınmaması ve uzman hakimiyetinde rehabilitasyonun sonlanması sağlanmalıdır.

Netice olarak; yaşın tesirlerinin en fazla görüldüğü alan surat bölgesidir. Göz kapakları da pozitif ve negatif anlamda surat ifadesine katkıda bulunur. Siz de göz kapaklarınızdan rahatsız iseniz Dr. Defne Erkara’nın http://www.defneerkara.com/yuz-estetigi/goz-kapagi-ameliyati.html internet sayfasından daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı