Güzellik

Göz farı nasıl karıştırılır

Göz farı mevzubahisi olduğunda, karıştırma operasyonu en güç kısım olabilir. Doğru yapmazsanız, makyajınız kumpassız, ağır ve sert görünebilir. Ancak doğru vasıtalar ve teknikle pürüzsüz, profesyonel görünümlü bir göz makyajı münkün. Her seferinde harikulade bir biçimde karıştırılmış bir göz görünümü elde etmek için sınanmış ve doğru ipuçlarımızı okumaya devam edin.

İPUCU #1: Azıcık daha karıştırın, karıştırın ve karıştırın

Göz farı karıştırmanın ilk kaideyi bütün olarak bunu yapmaktır: Karıştır, karıştır ve karıştır. Konturlu bir göz farı fırçası bunun için en iyisidir, zira fırçanın ucunu dairesel bir hareketle kapağın kırışmasına çevirerek daha iyi bir karışım elde edebilirsiniz. Anahtar yeterince karıştırmaktır, böylece sert çizgiler olmaz.

İPUCU #2: Geçiş tonlarına dikkat edin

Gölgeler uygularken, kırışmanıza bir geçiş rengi yerleştirmek ve oradan başlamak ehemmiyetlidir. Bu, sert bir duruş olmadan meselesiz ve harmanlanmış bir tesir yaratacaktır. Geçiş gölgeniz, gözlerinizi şekillendiren ve genel göz farı görünümünüzü destekleyen buruşukluğunuzu belirlemek için bir fırsattır. Bir renk seçerken, cilt tonunuzdan birkaç ton daha derin olan nötr, mat bir gölge seçin.

İPUCU #3: Cins ve doku

Göz farı bir hayli çeşit ve dokuya sahiptir ve her biri için eşsiz karıştırma teknikleri vardır. Göz farı soğuk bir yüzeye sahipse, yalnızca kapakla sınırlayın ve daha fazla tesir için düz bir gölge fırçasıyla karıştırın. Şayet ışıltılıysa, yalnızca buruşukluğu karıştırın. Krem göz farı için, özellikle renk tonu natürel ise, karışımla daha iyi bir görünüm elde edebilirsiniz. Göz biçiminizi tanımlayın, değişik göz biçimleri değişik karıştırma teknikleri gerektirir.

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı