Güzellik

Gençlik aşısı ile yaşınız hep 20

Gençlik aşısı ile yaşınız hep 20

Bedenimizin tabiatında var olan hyalüronik asit, cildimize nemi, canlılığı, parlaklığı ve gerginliği veren hücre matriksini oluşturuyor. 25-30 yaşından itibaren hyalüronik asitin eksilmeye başlaması ile beraber cilt de nemini kaybetmeye başlıyor. Nemi olmayan, mukavemeti zayıflayan cilt ise mat, soluk hale gelerek, zamanla kırışıyor ve sarkıyor. 20’li yaşlarda yaşlılık bulgularının önüne geçmek ismine ihtiyatlar alınması gerektiğine vurgu yapan, İstanbul Estetik hekimlerinden Medikal Estetik Doktoru Dilay Yılmaz Demiryontar, hoşluk iksiri olarak adlandırılan gençlik aşısının, gençler için tehlikesiz bir usul olduğunu belirtiyor.

Önleyici ve bitirici bir rehabilitasyon

Cildi güneş, rüzgar, içki gibi dış etmenlerden hasar görmüş veya ihtiyarlama sürecine girmiş tüm cilt tiplerinde önleyici ve bitirici bir rehabilitasyon olan gençlik aşısından bahseden Demiryontar, “Cildin nemini, canlılığını, parlaklığını kaybetmeye başladığı andan itibaren saf olarak üretilmiş hyalüronik asit türevleri ideal bir çözüm olmakta. Uyguladığımız saf hyalüronik asitin en ehemmiyetli özelliği olan su yakalayıcı tesiri cilde nemini verir. Cildin kendi ürettiği hyalüronik asiti, kolajen ve elastin gibi gençlik veren kompanentlerini uyararak, onların yine üretilmesini sağlar. İşte bu sebeple uygulama, gençlik aşısı ismini almıştır. Problemi olmasa da ışıltı, pürüzsüzlük, nem isteyen gençler için tehlikesiz bir uygulamadır” ifadelerini kullandı.

Hoşluk iksiri

Uygulamayı hoşluk iksiri olarak adlandırdığını belirten Demiryontar, “Yaşınız mevzubahisi olduğunda boyun, dekolte ve eller sizi ele verir. Genellikle bu bölgeleri önemsememe ederiz. İşte bu bölgeler için hem koruma hem de anti-aging rehabilitasyonda en seçim ettiğim uygulamadır. Bu sebeple, ben buna “Hoşluk İksiri” diyorum. Uygulama, yerel anestezik krem uygulanmış cilde, ince iğnelerle saf hyalüronik asit enjeksiyonu ile yapılıyor. Harekât 15-20 dakika sürüyor. Mahsulün teknolojisine göre değişmekle beraber tek seansta 6-9 ay kalabilen mahsuller mevcut” söylemesinde bulundu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı