Estetik

Gençleşmenin yaşı yok

Gençleşmenin yaşı yok

Her yaşta genç ve hoş görünmek isteyenler için cerrahi ya da medikal pek çok alternatif var. Ciltte yaşla beraber oluşan buruşukluklar, cilt renginde matlaşma gibi problemlerin rehabilitasyonunda pek çok usulün kullanıldığını belirten Liv Hospital Ulus Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Gürsel Turgut, yenilenmenin yaşı yok diyerek, operasyonlu ve operasyonsuz gençleştiren usulleri anlattı.

estetik

Soğuk lipoliz ile operasyonsuz incelin

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini dondurarak onların zaman içinde can vermesini sağlayan hakimiyetli ve bölgesel yağları donduran incelme usulüdür. Soğuk lipolizin neticeleri uygulamadan hemen sonra hafif olarak başlar ve en iyi neticeler 2 ila 4 ay sonrası alınır. Üst ve alt karın bölgeleri, bel yan yağları, sırt bölgeleri, basenler, iç bacaklarda çok zaferli neticeler alınır. Uygulama sırasında ten altındaki yağ katmanı tene hasar vermeden yanılgısız bir hakimiyet ile soğutulur. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine neden olur. Apoptozis; yağ hücre işlevlerinin eksilerek geri dönüşümsüz olarak kaybı anlamına kazanç. Ölü yağ hücreleri bedenin natürel enflamatuvar sistemi ile bedenden atılarak, zaman içinde yağ katmanında ehemmiyetli ölçüde incelme alana gelmesini sağlar.

ultralift

Ultralift ile cerrahiye gerek yok

20’li yaşlardan itibaren kolajen–elastin gibi esas personelleri eksilen cilt yapısı bozulmaya başlar. Operasyonsuz surat germe; bağ dokusundaki farklılıklar neticeyi sarkan, kırışan cilt ve cilt altı dokuları derleyen, iyileşme süreci olmayan, uygulama sonrası işe ve sosyal yaşama hemen dönülebilen ultrasonik bir usul. Bu usulle sarkan çene bölgesi derlenebilir, gıdı ve boyun sarkmaları düzenlenebilir, düşen kaşlar kaldırılabilir. Uygulama sırasında derinden yüzeye doğru adale katmanı, ten altı katman ve tende ses dalgaları aracılığı ile pek çok noktada ufak ısı farklılıkları oluşturulur, ısı tesiri ile sarkan dokular hemen derlenir, kolajen yapımı tetiklenir. Artan kolajen neticeyi cildin elastikliği çoğalır ve aynı zamanda cilt gençleşir.

yaşlanma

İhtiyarlamaya karşı yağ enjeksiyonu

Kilo verme ya da hormonal farklılıklara bağlı olarak yüzde cilt altı yağ dokusu kaybolabilir. Bunun neticeyi olarak ciltte buruşuk ve sarkmalar alana gelebilir. Bu buruşuk ve sarkmalar yağ enjeksiyonlarıyla kısmen rehabilitasyon edilebilir. Ancak yeni büyüyen teknolojiyle yağlar/dokular kriyobiyoloji temellerine göre özel operasyondan geçirilerek bir yıla varan müddetlerle canlılığından hiçbir şey kaybetmeden saklanabiliyor. Ve hastalar bir defa operasyon olduktan sonra bir daha operasyona gerek kalmıyor. Zira dondurularak özel bir gizleme alanında saklanan yağlar istenilen zamanda kullanılabiliyor. Bu sayede yağ enjeksiyonları gün içinde anestezi gerektirmeden 15-20 dakikalık bir uygulamayla yapılabiliyor.

İster operasyonlu ister operasyonsuz burun estetiği

Günümüzde burun operasyonları iyi bir cerrahın elindeyse yalnızca hafif derecede şişliklerle geçiyor. Morluklar olmuyor, tampon ve alçı kullanılmıyor. Hasta aynı gün evine gidebiliyor, vasati üçüncü günden sonra günlük hayatına yakın bir biçimde yaşamına devam edebiliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı