Güzellik

Evde ağda yaparken dikkat etmeniz gerekenler

Evde ağda yaparken dikkat etmeniz gerekenler

Ağda; istenmeyen tüylerden kurtulmanın hiç kuşkusuz en tesirli, en sıhhatli ancak en oyalayıcı çözümü. Bu nedenden dolayı bayanların bir hayliyi ağda işini profesyonel ellere vazgeçiyor. Kimi ise hijyen mevzusunda alıngan olduğu için evinde yapmayı seçim ediyor.

İşte konutta ağda yaparken dikkat etkeniz gerekenler…

Tüyleriniz yeterince uzun olmalı

Ağdadan iyi netice almak istiyorsanız, tüylerinizin en az yarım cm kadar uzaması gerekiyor. Sir ağda ile daha kısa ebattaki tüyleri almanız da muhtemel, fakat bazı tekniklere dikkat etkeniz gerekiyor. İsterseniz tüylerin uzamasını bekleyebilir ya da kalan kısa tüyleri ip ya da cımbızla almayı sınayabilirsiniz.

Sıcak tutun

Ağdanızı ısıttıktan sonra ısı kaynağından alıyorsanız, ağdanız bir süre sonra soğumaya ve sertleşmeye başlar. Bu da ağdanın hem daha tesirsiz olmasına hem de canınızı daha çok yakmanıza neden olur. Ağdayı devamlı aynı ısıda yakalayabilmek için ağda ısıtıcılarından edinebilirsiniz.

Bölgeyi gergin tutun

Ağdayı sürüklerken cildinizi gergin yakalamaya itina göstermelisiniz. Özellikle yumuşak ve alıngan bölgelerde cildinizi germeden ağdayı sürüklemeye çalışırsanız canınız çok yanabilir ve ağdadan hiçbir netice alamazsınız. Ağdayla cildinizi de sürüklerseniz, bu kere birkaç dakika içinde oluşan morluklara merhaba demeye hazırlanın.

Konut üretimi ağda nasıl hazırlanır

Cildiniz pak ve kuru olmalı

Cildiniz pak ve kuruysa, ağdadan en iyi neticeyi alacaksınız demektir. Arınılmamış bir cilde ağda yapmak, kızarıklık ve sivilcelere davetiye çıkarır. Şayet sir ağda kullanacaksanız ve cildiniz de yağlıysa, sir ağda hiçbir işe yaramayabilir. Bu sebeple yalnızca su ve alıngan bir sabun kullanarak ağda yapacağınız bölgeyi arının ve kibarca kuruladıktan sonra ağdaya başlayın. Aynı zamanda ağdadan evvel cildinizi hafifçe pudralarsanız, ağdanın tahriş tesirini de en aza indirmiş olursunuz.

İnce katman halinde uygulayın

Ağdayı kalın bir katman halinde sürmek size daha tesirli bir netice alacağınız izlenimini uyandırsa da, buna inanmayın. Ağdayı ince bir katman halinde sürerseniz, ağda bandını sürüklediğinizde tüm ağdanın cildinizden kurtulması çok daha basit olur ve canınız daha az yanar. Düşünülenin aksine, ince bir katman ağda da tüm tüylerinizi almakta oldukça tesirlidir. Ağdayı sürerken tüylerin çıkış doğrultusuna doğru, cildinize 45 derecelik bir açıyla sürmeye dikkat edin.

Ağdayı yavaş sürüklemeyin

Ağdayı yavaş sürüklemek, yapılacak en makûs yanılgılardan biridir. Bu biçimde hem canınız çok daha fazla acır, hem de tüm tüyler olduğu yerde kalır. Ağda bandını, tüylerin çıkış istikametinin aksine, süratlice ve tek harekette sürüklemelisiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı