Güzellik

Etkileyici saçlar için 9 ipucu

Etkileyici saçlar için 9 ipucu

Saçlar bayanların en eforlu silahıdır. Hoşluğun olmazsa olmaz parçası bakımlı saçlar için bu uzman tekliflerine kulak verin…

İşte etkileyici saçlar için teklifler:

Dağınıklık hoştur: Sansasyonel görünmek için hatasız olmak koşul değil. Tülin Şahin kocaman dalgalarının gizemini şöyle söylüyor: “Fön evveli saçlarıma Hindistan cevizli bir serum sürüyorum. Kocaman dalgalar verilerek fönlenmiş saçlarımı öne atıyorum ve iyice karıştırıyorum. Böylece dağınık ve dalgalı görünüyor fakat fazla yapılı durmuyor.”

Yandan ufalamış saçlar: Harry Josh, “Yandan ufalamış saçlar her surat tipine yakışır” diyor. İnce uçlu bir tarak desteğiyle kaşınızın bittiği noktadan geriye doğru saçınızı ayırın. Bu model etkileyici bir hava katarken aynı zamanda saçın iki tarafını da dengeliyor.

Kumral saçlarla hazin tesir: New York’tan Renk Uzmanı Jason Backe: “Yoğun kakao tonları, daha sarih renklerden elde edemeyeceğiniz hazin bir tesir yaratır diyor.

Evvel ıslatın: İpek gibi saçlar elde etmek için şampuandan evvel bir bakım maskesini 10 dakika kadar saçınızda bekletin. Bu harekât, natürel yağların saç telinin içine nüfuz ederek saçın içerden yumuşamasını sağlar. Duruladıktan sonra, saç köklerini şampuanla yıkayarak lekeyi ve enkazları arının.

Saklı sinyaller: Beden Dili Uzmanı Palti Wood’a göre elinizin tersiyle saçı geri atmak size sırlı ve etkileyici bir hava katıyor. Fakat saçı parmaklarınızla dolamak güven noksanlığının bir işareti.

Doğru hareketler: Moda çekimleri yapılırken vantilatör kullanılmasının bir nedeni var. Hareketli saç her zaman dümdüz duran saça göre daha havalıdır. Bu tesiri elde etmek için saçlarınıza hareketli katlar kestirin. Şayet saç teliniz kalınsa kuaförünüzden tüm saçınıza besbelli katlar kesmesini isteyin. Şayet ince telli saçlarınız varsa yalnızca önlerde çene hizasında katlar yeterli olacaktır.

Işıltı saçın: Parlayan saçlarla yağlı saçlar arasında ince bir çizgi var. Silikon kapsayan spreylerle istediğiniz ışıltıyı tutabilirsiniz. Parlaklık veren spreyi evvel avuçlarınıza sıkın ve ellerinizi saçınızın üzerinde dolaştırın.

Sarih vazgeçin: Uzmanlar saçları kulak arda atmanın tam sürükleyiciliğinizi bir anda sileceğini söylüyor. New York’tan Saç Uzmanı Garren: “Çok çocukça ve genelde hiç kimseye yakışmıyor” diyor. Harry Josh ise: “Şayet dükkanındaysanız saçınızı arkada toplayın ama bir buluşmanız varsa ya da gece erkek dostunuzla dışarı çıkıyorsanız Kate Moss’un yaptığı gibi hafif flörtöz bir görünüm için saçınızı sarih vazgeçin ve saç tellerinin suratınıza düşmesine izin verin” diyor.

Atkuyruğu albenisi: Atkuyruğu ya da topuz yapacağınız zaman, saçınızı ensede toplayıp bir chopstick kalem ya da ucuna doğru incelip sivrileşen uzun göz kalemine dolayın.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı