Güzellik

En uygun ten makyajı için ipuçları

En uygun ten makyajı için ipuçları

Bu sezon makyajda en eforlu trend ‘hiç makyaj yapmamış’ imajı vermek… En natürel halimizle ama bakımlı olmak istiyoruz. Bu surattan kapatıcı ya da fondötenin derimize en uygun tonunu seçmemiz gerekiyor.

Yanılgısız cilt görünümünün en ehemmiyetli ve ilk adımı günlük cilt bakım rutinine sadık kalmaktan geçiyor. En ehemmiyetli evresi ise cilt pakliği… Makyajınızı çıkarmadan netlikle yatağa girmeyin.

Harikulade bir deri makyajı için ehemmiyetli tüyolar…

Sabahları surat şişliğine karşı masaj yapın

Sabah ve akşam kesinlikle cildinize nem yardımı sağlayacak bir ıslatıcıyı derinize uygulayın. Suratınıza ıslatıcı sürerken 3-4 dakika masaj yapın. Özellikle göz etrafınıza masaj yaparak suratınızdaki ödemi dağıtabilirsiniz.

Fondöteni çenenizde deneyin

Fondöteni elinizde sınamak yerine çenenizde sınayabilirsiniz. Zira el teni, surata kıyasla daha koyudur. Rengin geçimli olduğunu kavramanın yolu ise, sürdükten sonra rengin kaybolduğunu görmektir.

Makyajla yanılgısız deri rengini elde edin

Bu noktada ehemmiyetli olan, cildini makyaja hazırlamak ve sıhhatli yakalamaktır. Islatıcı sürdükten sonra cildinize aydınlatıcı bir primer uygulayın. Renk bozulmalarının olduğu yerlere yağsız bir akışkan fondöteni küçük değişler halinde uygulayarak dağıtın. Göz altlarınıza, dudak ve burun kenarlarınıza kapatıcı uygulayın. Son olarak toz pudra sürerek harikulade deri rengine kavuşun.

Deri renginize en uygun kapatıcıyı bulun

Temel kaideleri takip edin:

Yeşil alt tonlu bir kapatıcı, kırmızılıkları yok etmeye,

Mavi alt tona sahip olanlar sarih deriyi bitirmeye,

Sarı renkli olanlar ise koyu derileri bütünlemeye,

Pembe alt tonlu kapatıcılar da kışla birlikte matlaşmaya başlayan deri rengini aydınlatmak için idealdir.

Natürel bir deri makyajı için ideal mahsuller

Üzerinde “tint” ifadesi olan mahsuller cildi parlatır, “illuminating” ifadeli olanlar da ışığı yansıtan tanecikler kapsadığı için cilde natürel bir ışıltı verir. Bu iki mahsul nemli ve taze bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı