Estetik

Elleriniz yaşınızı ele vermesin

Elleriniz yaşınızı ele vermesin

Teknolojinin büyümesiyle birlikte her geçen gün plastik cerrahi ve estetik uygulamalar da çoğalıyor. Surata ve bedene yapılan muhtelif uygulamalar reel yaşınızı örtbas etse de, eller ne yazık ki bunu ortaya çıkarıyordu. Ancak artık yeni rehabilitasyon usulleri ve müdahalelerle bundan kurtulmak da olası oluyor.

“Ellerinden kaç yaşında olduğu artık emin olmayacak” lafı ile dikkat sürükleyen Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara genç görünümlü ellere sahip olmanın gizemini paylaşıyor. Plastik cerrahi ve estetik uygulamalar her geçen gün gereksinimlere göre değişiyor. Daha evvelleri tüm uygulamalara karşın ellerimiz yaşımızı ortaya çıkarıyordu, artık bu fobili düş de son buldu. Op. Dr. Defne Erkara, zahmetsiz ve acısız bir işlem ile cildin niteliğini artırarak, biyolojik yaşın eksiltilebileceğini belirtiyor.

En az 10 yaş genç ellere sahip olun

Hiç beğenmediğimiz yağlarımız plastik cerrahide bırakılamayan dolgu malzemeleri olarak kullanılıyor. İnsan ömrü uzadıkça ihtiyarlamanın getirdiği buruşukluklar da rahatsız edici hale geliyor. Bunun en büyük nedenlerinden birinin de ten altı yağ dokularının eksilmesi olduğunu belirten Op. Dr. Defne Erkara, şöyle diyor: “Yaş ilerledikçe cildin niteliği düşüyor ve lüzum dinlenen dolgu ölçüyü de çoğalıyor. Özellikle yaşımızı ele veren en dikkat sürükleyen bölge de ellerimiz oluyor. Bireyin kendine ait canlı hücreler ile ellerde kalıcı neticeler elde ediyoruz ve en az 10 yaş gençleştiriyoruz.”

Aynı gün taburcu olunabiliyor

Tüm bu operasyonlar yerel anesteziyle yapılıyor ve hastalar aynı gün içinde sosyal yaşamına kaldıkları yerden devam edebiliyor. Kısa müddette kalıcı çözüm olduğunu belirten Op. Dr. Defne Erkara, laflarını şöyle sürdürüyor: “Kök hücre ve kök hücreden zengin yağ dokusu uygulamaları neticelerin en seri görüldüğü operasyonlardır. Ayrışmış yağ hücreleri kapalı bir sistem içinde atravmatik olarak tekerrür süzülüyor. Kapalı sistemde hava ile temas etmeden kalan hücreler yağ enjeksiyonu sırasında canlılıklarını sürdürüyorlar. Daha sonra hiçbir ekstra operasyon yapılmadan zorunlu bölgelere enjekte edilecek bu canlı hücreler transfere hazır hale geliyorlar ve şahıs hemen taburcu olup banal yaşamına geri dönüyor.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı