Dünyaca Ünlü Moda Firmaları

Moda Nedir?

Moda insanlara tüketecekleri ürünleri sunmaktadır ve onları göstermektedir. Toplumun tüketim anlayışını değiştirmek için her sene çıkardıkları yeni ürünleri insanlara sunup onlara tükettirme alışkanlığı denmektedir. Moda sadece giyim trendleri olarak algılanabilir ama yanlıştır. Moda sanat, edebiyat, müzik, yeme-içme her şeyi etkilemektedir. Yeni renkler, yeni kesimler, yeni akımları keşfedip topluma sunmak modanın işidir.

Dünyaca Ünlü Moda Firmaları?

Günümüzde Dünyaca birçok ünlü moda firması mevcuttur. Ama bazıları bu işte lider konumdadır.

Fendi, İtalya merkezli moda devlerinden birisidir. 1925 yılında kurulan Fendi’nin Dünya üzerinde birçok mağazaya sahiptir. Kürk ve çantaları ile meşhur olan firma ayrıca takı aksesuarları ile modaya yön veren firmalardan birisi olmaktadır.

Gucci, yine İtalya kökenli bir firma olan Gucci 1920 yılında kurulmuştur. Deri eşyaları ve elbiseleri oldukça başarılı olan firma çok tercih edilmektedir. Modanın ünlü firmaları arasında adından söz ettirmektedir.

Dolce&Gabbana, Milano’da kurulmuştur. 1985 yılında kurulan firma güzel gelirler elde etmektedir. Dünya’nın birçok yerinde mağazaları bulunmaktadır. Çanta ve takım elbiseleri ile meşhur olan firma  önde gelen moda firmalarından birisi haline gelmiştir.

Armani, Milano merkezli bir İtalyan devi olan Armani çok tercih edilen giyim markaları arasında yer almaktadır. 1975 yılında kurulan Armani kısa sürede sağlam işler yapmıştır. Yıllık çok güzel gelir sağlayan Armani bir moda devi haline gelmiştir.

Louis Vuitton,1854 yılında Fransa’da kurulan firma abiye ve gelinlik giysilerinde başı çekmektedir. Firmanın tecrübesi ve yaptığı işler sayesinde yön veren moda firmaları arasına girmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir