Güzellik

Dudak renginiz kişiliğinizi anlatıyor

Dudak renginiz kişiliğinizi anlatıyor

Dudak kontürü yaptırırken renk tercihinde çok dikkatli olunması gerektiğini söyleyen Ergül Besbelli Conture Make up Studio’nun Kurucusu, Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Besbelli, renklere göre karakter incelemelerini anlatıyor.

Sizin gözde dudak renginiz hangisi

Estetik bir suratın ilk dikkat sürükleyen unsuru, dolgun ve hoş renklendirilmiş dudaklardır. Tarih süresince hoşluğun esas ilkeleri arasında sayılan ve bir kadının hoşluğu tanım edilirken ilk vurgu yapılan noktalardan biri olan dudaklar, çağdaş dünyada da önemine gözetiyor. Üstelik afallatıcı bir biçimde dudaklarda seçim ettiğimiz renkler, şahsiyetimizi yansıtıyor ve bize ait özellikleri anlatıyor. Bu noktada karakterimize ve seçimlerimize en uygun renkleri kalıcı bir biçimde dudaklarımızda konuk etmekse dudak kontür ile olası hale geliyor. Profesyonel şahıslarca yapılan dudak kontür harekâtı, karakterinizi en iyi yansıtacak renklerle dudaklarınızın tekerrür yaşam kazanmasını, yeni ve dolgun bir form kazanmasını sağlıyor.

İddialı ve yiğit bayanların seçimi kırmızı

Dudak kontürü harekâtı natürel pigmentlerin mikro iğneler aracılığıyla dudak altına işlenmesi ile hakikatleştirilir. Renk tercihi yaparken deri rengi kadar bireylerin temennileri de çok ehemmiyetlidir. Dikkat sürüklemeyi hoşlanan, dişiliğini ön tasarıda yakalamak isteyen veya iddialı bayanların seçimi genellikle daha çok kırmızı ve tonları oluyor. Bir Hayli bireyin günlük kullanımlarda seçim etmediği kırmızı, bazı bayanların bırakılmazı olduğundan dudak kontür harekâtı ile bu vaziyeti uzun vakit kalıcı hale getirebilirler.

Sadeliğin sembolü; sarih pembe

Makyajın en göz akdikeni noktalarından biri olan dudaklar bazı bayanlar için daha sade ve yalın bir şekilde renklendirilmelidir. Şayet siz de sadeliği eforlu bir kimliğe dönüştürmek istiyor ve bunu bir imza gibi kullanmak istiyorsanız dudak kontürü yaptırırken seçiminizi pembe ve tonlarından yana yapabilirsiniz. Günlük kullanımlar için de kullanım basitliği sağlayan pembe rengi aynı zamanda suratınıza daha aydınlık ve tazelik kazandırabilir.

Natürelliği hoşlanan bayanlar nude tonlarını bırakmıyor

Natürellik benim ruhumun bir yansımasıdır diyorsanız dudak kontür harekâtı yaptırırken renk yelpazesinin natürel tonlarından şaşmamalısınız. Durgunluğu, natürelliği bir tarz olarak kullanan şahıslar için toprak tonları çok iyi bir seçimdir. Özellikle de her makyaj cinsine basitlikle geçim sağlayan nude tonlar kimi zaman günlük bir makyajla birlikte kullanılabilirken kimi zaman da gece makyajına eşlik edebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı