Aşk

Doğru kişiliyle evlendiğinizden emin olabileceğiniz 10 işaret

Reel aşkı bulmak oldukça güç. Bir kere bulunca da hayat daha basit gelmeye başlıyor insana. Tabi ki, iki değişik insanın bir arada bulunmasının getirdiği bir ekip sorumluklar ve meseleler de olmuyor değil. Ehemmiyetli olan bunları ne kadar manevileştirip ne kadarını tolere edebildiğinizde. İşte, evlenme arifesinde ya da sonrasındaki kararlarınıza ışık yakalayacak o işaretleri sizler için hazırladık.

Birbirinizin zekâsını okuyabiliyorsanız

Psikolojik araştırmalar gösteriyor ki, sevginin asap sistemlerinizdeki tesiri oldukça büyük. Bir vakit sonra aynı dilden konuşur oluyor ve muhakkak bir geçimi tutmaya başlıyorsunuz. Karşı tarafın neye nasıl tepki vereceğini evvelden kestirebilmek birini tanımanın da ötesinde ehemmiyetli bir meziyet. Bazen kelimelere dahi gerek kalmadan zahmetsizce birbirinizi kavrayabildiğiniz zamanlar oluyor mu? Bazen işaretleşerek dahi aynı anda kahkahalara yakalanıyorsanız, bu iş olmuş demektir.

Geleceğe dair tasarılar kuruyorsanız

Yaşamınızın aşkını bulduğunuzda, çift olarak düşünmenizin zamanı gelmiş demektir. Muhtemelen gelecekte de beraber olmayı istediğiniz insanla ne olursa olsun yaşamınızı bir arada yakalamanın bir yolunu bulacaksınız ve hayallerinize ortak edeceksiniz.

İlişkinizde fedakarlığın yeri varsa

Karşı tarafı mutlu etmek ismine tutumlarınız mevzusunda daha ılımlı olmayı muvaffak olabiliyor musunuz? Japonya’da Kobe Üniversitesi’ndeki bir araştırmaya göre, fedakarlığın olmadığı bir ilişkinin uzun ömürlü olmayacağı güzergahında. İçinizden gelerek, içgüdüsel olarak, karşı tarafa hiçbir mesullük yüklemeden yapabiliyorsanız bunu, ne mutlu size…

Beyin işlevlerinizi etkiliyorsa

Aşkı mevzubahisi olunca akla ilk gelen kalbinizin bir değişik attığıdır. New York’taki Stony Brook Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, beyin tepkinlerinin sevgiden nasıl etkilendiğini göstermiştir. Birini düşündüğünüzde, beyninizdeki mükâfat merkezi, dopamin seviyelerini artırarak uyarılır. Midenizde kelebekler sezdiğinizi de söyleyebilirsiniz.

Birbirinizin en büyük sponsoruysanız

Uzun bir günün sonunda ruh eşinizle gereksiniminiz olan takviyeyi bulacaksınız. En çok hoşlandığınız şahıstan destekleyici kelimeler dinlemek, kendinizi daha da çok beğenmenizi sağlayacaktır.

Kendi halinde, mütevazı bir ilişkiniz varsa

Kimseye bir şey kanıtlamaya çalışmıyor, ona olan aşkınızı gözlerden ırak yalnızca hoşlandığınız insanla yaşamak mı istiyorsunuz? Odak noktanız yalnızca ilişkiniz olduğunda çevreye söyleme yapma gereği dinlemeyecek ve mutluluğunuzu manevileştirmeye çalışacaksınız.

Hoşlandıklarınızla tanıştırmak istiyorsanız

Hepimiz yaşamımızda ciddi bir karar alırken sevdiklerimize fikirlerine müracaat etiriz. Bizim için özel olan insanı onlarla tanıştırır, bir nevi onlardan onay alarak kararımızı pekiştiririz. Sizin için doğru olan insansa, emin olun kararsız onlarla bir araya getirmeye çalışacaksınız. Hem de hiç zaman kaybetmeden.

Kimyanız anlaşıyorsa

Sıhhatli bir ilişkide duygusal geçim kadar fiziksel kimyanın da geçimi ehemmiyetlidir. Sizin için özel olan insan her haliyle size çekici gelecektir. Bazen bir tebessümme, bir kelime dahi hoşluğun tarifi olacaktır sizin için.

O yanında değilken yetersiz seziyorsanız

Yaşamınızda birine dahil etkeniz demek bağımsızlığınızı yok saymanız anlamına gelmiyor. Ama varlığıyla o kadar yer etmiştir ki, rutinleriniz dahi onunla alakalıdır. Her zaman tek başınıza yaptığınız etkinliklerde dahi yokluğunu hep sezecek, onu arayacaksınız. Natürel olarak kendinizi noksanmış gibi sezeceksiniz.

Artık ‘Biz’ olduysanız

Her şey kafanızda oturmaya başladığında ise artık ‘biz’ olarak göreceksiniz kendinizi. Texas Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmaya göre, doğru şahsı bulan insanların kendileri hakkında konuşmaktan çok yaşamlarını paylaştıkları insanlar hakkında konuşmanın getirdiği mutluluğu ortaya koydu. Kelime tercihlerinizin dahi ‘biz’ ya da ‘bizim’ olarak evrildiğine tanık olacaksınız.

Gizem Bozdağ

[email protected]

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı