Güzellik

Doğal görünümlü kış makyajı

Doğal görünümlü kış makyajı

Makyajda son zamanların trendi; muhtemel olduğunca natürel görünmeyi sağlayan makyajlar. Cortex Pharma Estetisyeni Bade Özvacı, porselen gibi duru bir deri, nude dudaklar, dolgun kirpikler, ışıltılı bazlar ve aydınlatıcılar ile bu kış natürel makyaj görünümlerinin öne çıktığını söylüyor. Özavcı, natürel görünümlü kış makyajının nasıl yapılması gerektiğine dair ipuçları da veriyor.

Sarih tonları seçim edin

Natürel görünümlü bir kış makyajı için yapmanız gerekenler oldukça kolay. Öncelikle makyaj yaparken sarih tonları seçim etkeniz gerekiyor. Deri renginize uygun olarak seçeceğiniz pastel tonlar ile natürel ve çekici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Özellikle kapatıcı kullanmak istiyorsanız su bazlı kapatıcılık özelliği bulunan ve fazla yoğun olmayan kapatıcıları kullanın. BB kremler de bir öteki alternatif olabilir.

Gözleriniz ışıldasın

Makyaj uygulamasında en dikkat çekici noktalardan biri de gözler. Kış aylarında hem natürel hem de daha canlı bir görünüme sahip olmak için far tercihinize dikkat etkeniz gerekiyor. Şeftali ve kahverengi tonlarında bir farı muhakkak bilinmez bir biçimde göz kapaklarınıza uygulayın. Bu tonlardaki farlar gözlerinizin daha ışıltılı görünmesine imkân sağlayacak. Kirpiklerinizi apaçıklaştırmak içinse rimelinizi yoğun bir biçimde uygulayın.

Dudakları kurutmayan dudak boyasılar kışın en büyük kurtarıcısı

Gizeme geldi dudak boyası tercihine. Kış aylarında en çok tasa yandığımız mevzulardan biri de kuruyan dudaklarımız. Dudakları kurutmayan, gün boyu nemli yakalayan ama aynı zamanda da natürel bir renk veren dudak boyasılar, kışın en büyük kurtarıcılarından. Nude tonlar, kahve tonlar, uçuk pembe ve turuncu tonları natürel görünümlü bir kış makyajı için çok ideal.

Deri renginize uygun allık tercihi ehemmiyetli

Allık, makyajı bitiren en ehemmiyetli unsur. Natürel tonlarda bir kış makyajı için allığınızın çok hafif tonlarda olması gerekiyor. Sarih deriliyseniz sarih pembe tonlarını, koyu deri rengine sahipseniz şeftali rengi tonlarını kullanmalısınız. Uygulama yaparken de dikkat etkeniz gereken püf noktaları var. Yalnızca elmacık kemiklerinizin üzerine, muhakkak bilinmez sürmelisiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı