Estetik

Dinamik dolgu ile mimiklere özgür dokunuş

Dinamik dolgu ile mimiklere özgür dokunuş

Tebessümmeniz ve diğer surat ifadeleriniz duygularınızı yansıtır ve kişiliğinizi dışa vurur. Şahsi albeninizi yaratan ve sizi eşsiz kılan bu ince farklar, zaman geçtikçe derin izler vazgeçer. Dermatolog Dr. Ayşegül Saltat, gençleşirken suratındaki ifadesini kaybetmek istemeyenler için geliştirilen yeni jenerasyon Zinde Dolgu ile alakalı merak edilenler hakkında bilgi verdi.

Seneler ile beraber sarkmaya ve ifadesel buruşuklara da sahip olmaya başlayan cilt yapısında, özellikle mimik hareketlerinden oluşan buruşuklukları yok faktörün bir hayli efor olduğunu söyleyen Dermatolog Dr. Ayşegül Saltat,: “Cildin kendi içeriğinde yer alan ve sıkı bir yapıda kalabilmesini sağlayan maddeler yaş ilerledikçe eksilerek bir yandan da hasarlı dış etmenlere maruz kalınmasıyla beraber cilt hücrelerinin rakamında da ciddi bir eksilme alana gelmektedir. Suratımızda yer alan adaleler mimik yaptığımız an kasıldığında gerginleşme süreci çok tesirli olmadığından gösterilen mimikler noksan yapıda kalabilmektedir. Şahsi albeninizi yaratan ve sizi eşsiz kılan bu ince farklar ne yazık ki zaman geçtikçe derin izler vazgeçer.

– Mimik buruşuklukları şahsın, henüz genç olmasına karşın, olduğundan daha yaşlı görünmesine yol açabiliyor. Üstelik şahsın olduğundan daha asaplı, mutsuz ya da evhamlı görünmesine de neden olabiliyor. Bugüne kadar cilt hareket halinde değilken görülen sabit buruşukluklar düşünülerek uygulanan ananesel dolgular ile çözüm aranırken, Teoxane Laboratuvarları’nda geliştirilen Zinde Dolgu, natürel mimik hareketleri özgürlüğüne gözetirken müthiş bir görünüm kazanılmasına takviyeci oluyor.

– Zinde Dolgu, rastgele bir surat hareketi yapılmadan bile görülebilen sabit buruşuklukların yanı gizeme, mimik hareketlerine bağlı olarak oluşan zinde buruşuklukların giderimi de amaçlanarak geliştirilmiş ilk tescilli hyaluronik asit dolgu. Özellikle mimiklerle oluşan problemleri gidermek veya eksiltmek için yalnızca bu bölgeye has olarak yaratılmış, içeriği itibari ile de basmakalıp dolgulardan bir hayli mevzuda değişik bir seri.

– Yüzeysel, orta, derin ve hacimlendirici olarak cildin bölge ve buruşukluk vaziyetine göre RHA 1, RHA 2, RHA 3 ve RHA 4 tipi olan bu dolgu, tescilli yapım tekniği sayesinde surat hareketlerine bağlı olarak oluşan germe veya sıkılaştırma esnasında etrafa geçim sağlıyor ve performansına gözetiyor. Bu da natürel görünümü kaybetmeden mimik çizgilerinin düzenlenmesi mevzusunda basitlik sağlıyor” dedi.

Yüzdeki orta seviyedeki volüm başka bir deyişle hacim kayıplarının rehabilitasyonunu sağlarken, mimiklerin hareket marifetini gözeten, natürel görünümü kaybetmeden hoşluklarını gözetmek isteyenlerin seçim ettiği Zinde Dolgu’nun uygulama alanları ve tekniği ile alakalı bilgi veren Dr. Ayşegül Saltat: “Boyun çizgileri, alın çizgileri, ağız etrafı, yanaklar, nazolabiyal kıvrımlar, dudak, kaz ayakları gibi cildin en hareketli bölgeleri için çok uygun. Operasyonun tamamı mimik çizgilerinin vaziyetine göre 10 ila 20 dakika arası süren, şahsın cinsiyetine, yaşına, hayat şartlarına ve genetik etkenlere göre kalıcılık süresi 12 – 18 ay olan bu dolgunun tekerrür uygulamaları kalıcılık vaktini artırmaya takviyeci oluyor. Mimik çizgilerinin yaradılışının ve derinleşmesinin yasaklanmak istendiği 18 yaş ve üstü, görünümüne itina gösteren herkes için uygundur” diye belirtti.

Enjekte edilebilir dermal dolgu malzemesinin içeriğine ve markasına dikkat edilmesinin çok ehemmiyetli olduğunu söyleyen Dr. Ayşegül Saltat, “Günümüzde bu alanda suratlarca mahsul piyasaya sürülüyor. Hastaların bu mevzularda deneyimleri ve bilgileri az olduğundan, güvendikleri doktorları dikkate alıp onların nasihatlerine göre hareket etmelerini ve kesinlikle uygulanan mahsullere dikkat etmelerini öneririm. Doktorlar da iyi netice alacakları, eminliği kanıtlanmış mahsullerle mutlu neticelere erişeceklerdir” diye vurguladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı