Yaşam

Dijital Ramazan yaşayacağız

Bir alışveriş sitesinin kurucu ortağı Güçlü Kayral, koronavirüs tehdidi suratından lüzumlu olarak konutta kalanlarla, Ramazan dolayısıyla kalabalıklaşan market ve pazarlardan uzak durmaya çalışanların sanal mağazalara yöneldiğini söyledi.

Özellikle yiyecek ve hazır yemek sektöründe Ramazan zamanınca arz yoğunluğu yaşanmasının beklendiğini kaydolan Kayral, “Sanal marketler ve yemek işletmeleri, siparişlerin hazırlanması ve alıcıya eriştirilmesi evresinde yaşanabilecek aksaklıkları gidermek emeliyle personel alımları yaptılar. Pandeminin ilk günlerinde arz yoğunluğu sebebiyle sanal market siparişlerinin teslimatı 4-5 gün sürebiliyordu. Personel yardımları neticeyi, teslimatlar daha öncekinden olduğu gibi kısa vakitlerde yapılıyor. Teslimat müddetini birkaç saate düşüren şirketler dahi var. Hazır yemek işletmeleri de özel menülerle Ramazan sofralarını zenginleştirmenin gayreti içerisindeler” diye konuştu.

“Dijital Ramazan yaşayacağız”

Ramazan aylarının manevi duyguların en yoğun yaşandığı yarıyıllar olduğunun altını çizen Kayral, “Türkiye güç günlerden geçiyor. İşini kaybeden, evini geçindirmekte zorlanan insanlar var. Bu şahıslara takviye etmek gerekiyor. Sanal marketler, bu sene her bütçeye uygun Ramazan kutuları hazırladılar. 40-50 TL’lik paketler de var, 500-600 liralık paketler de var. Bu sene alışverişi de destekleri de ağırlıklı olarak dijital etrafta yapacağız. Kısacası dijital Ramazan yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı