Güzellik

Cildinizi tazelemenin doğal yolu

Cildinizi tazelemenin doğal yolu

Düzeyin cömertliği, sunduğu ihtimal ve imkânlarla cildimiz için şahane fırsatlar yaratıyor. Çağdaş zamanın stresi, kentin kargaşayı, kullandığımız mahsuller, hava lekeliliği gibi bir hayli faktör, cildimizi yorarken, hoşluğun ana kaynağı olan tabiat, cildimiz için de en özel gizemlerini tüm anaçlığıyla sunuyor. Bu noktada siz de natürel maskelerden faydalanabilir ve hoşluğunuzu bir imzaya çevirebilirsiniz. İnci Soydan Hoşluk Evi’nin kurucusu İnci Soydan yeni seneye, yenilenmiş bir ciltle girmek için uygulanacak natürel maske tasviri veriyor.

Tabiatl maskelerle cildinizi tazeleyin

Hoşluğun en alıngan temsilcisi cildimizin zamanla yorulduğunu dile getiren İnci Soydan; “Geçen zamanın yanı gizeme kullandığımız bir hayli mahsulün içeriğindeki kimyevi bileşenler, cildin gözenekli dokusunun tıkınmasına ve soluk almasına mani olur. Bu noktada cilde soluk aldıracak usullere müracaat etmek gerekir. Cildin lüzum dinlediği nem ve tesirli bakımı sağlamak içinse tabiatın mucizelerinden faydalanmak olası. Üstelik konutta basitlikle hazırlanabilecek tanımlarla yeni seneye girerken cildi yenileyebilir ve gözetebilirsiniz. Dinlenmiş ve genç bir ifadeye sahip olmak için uzun uğraşlar yerine tabiatın sunduğu hediyeleri değerlendirerek cildinize yatırım yapabilirsiniz” dedi.

Havuç suyu gözeneklerin sıkışmasını sağlıyor

Uzun bir senenin bitkinlik izlerinden sıyırılıp tazelenmek için yılbaşı evveli cildinize uygulayacağınız natürel maske ve peelingler ile kendinizi yeni seneye hazırlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle havuç suyunun başrolde olduğu bu maskeyi cildinizde uygulamanızda verim var.

Maske için

– 1 çay kadehi havuç suyu,

– 1 yemek kaşığı nişasta,

– 1 tatlı kaşığı arı sütü,

– 1 çay kaşığı süt kreması.

Yapılışı

– Hazırlamak için öncelikle havuç suyunu ve nişastayı pişirin. Karışım ılınınca arı sütünü ve süt kremasını ilave edin. Malzemeleri karıştırarak, suratınıza ve dekoltenize sürün. 15-20 dakika beklettikten sonra ılık suyla suratınızı yıkayın.

– Maskenin ana malzemesinin oluşturan havuç suyu cilt kirletilmesini önler, sarih gözeneklerin sıkışmasını sağlar. Süt kreması ise cildi yumuşatır ve ıslatır, cilde diri bir görünüm verir. Arı sütü oldukça zengin bir ıslatıcıdır aynı zamanda ciltte UV ışınlarına karşı tesirli koruma oluşturur.

Yeşil mercimeğin eforuna inanın

Hakikat bir mineral ve protein kaynağı olan yeşil mercimeğin, genel beden sıhhatimiz için faydalarını çoğumuz öğreniyoruz. Peki, cildimiz üzerindeki fantastik tesirlerini? Baklagil ailesinin en özel azalarından yeşil mercimek, içeriğindeki demir, A ve B vitamini sayesinde cildin nemli ve taze görünmesini sağlıyor. Bu noktada; cildinizi ölü hücrelerden temizletmek için yeşil mercimekle hazırlayabileceğiniz bir peelingden dayanak alabilirsiniz.

Peeling için;

– 1 yemek kaşığı iyice hırpalanmış yeşil mercimek,

– 1 yemek kaşığı susam yağı,

– 1 tatlı kaşığı gül suyu.

Tüm malzemeleri iyice karıştırın. Masaj yaparak göz etrafınız hariç tüm suratınıza uygulayın. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Mercimek parçacıkları ölü hücreleri temizletirken, içeriğindeki zengin beta karoten sayesinde cildinize bir kalkan oluşturur. Susam yağı da cildinizi ıslatarak arınılmasını sağlayacaktır. Gül suyu da cildinizi yatıştırıp, gözeneklerde biriken leke ve bakterilerden temizletecektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı