Güzellik

Cildinize uygun fondöten seçme rehberi

Cildinize uygun fondöten seçme rehberi

Fondötenler, cildimiz için sanki bir koruma kalkanı işlevi görüyor. Cildimize gözetiyor, kapatılması gereken noktaları kapatıyor ve o hiç çıkmaması gerektiği zamanda çıkan sivilceleri yok etmemizi sağlıyor. Kurtarıcı olarak gördüğümüz fondötenler, şayet cilt tipimiz için uygun değilse baş düşmanımız da olabiliyor. Cilt tipine uygun mahsul seçilmediğinde, o mahsulden bütün fayda sağlanamıyor ve bu alerjik tepkinlere neden olabiliyor.

Sivilce problemi yaşayanlar: Genellikle doğru mahsulü seçmekte zorlanırlar. Daha kuru ve yağsız mahsulleri seçim etmeleri gerekir. Ayrıca ciltlerinde parlaklığa neden olmayacak matlıkta tonlar seçmeliler.

Mat ve mat ciltler: Suratınıza sadece allık ve dudak boyası gibi mahsullerle değil fondöteninizle de renk katabilirsiniz. Bu cilt tipinin kuru olmayan, ıslatıcı özelliği kesinlikle olan mahsulleri seçim etmeleri gerekiyor.

Kuru ciltler: Makûs bir haberimiz var, kış geldi! İyi haberimiz ise, cildinizi kıştan gözetmenin yolu fondöteninizden geçiyor. Hiyalüronik asit, cildin lüzumu olan ıslatıcıyı elde etmesini sağlayan bir bileşen. Bu surattan kesinlikle hiyalüronik asit ve nebatsal yağları da bulunduran mahsuller seçim edilmeli.

Yağlı ciltler: Bu cilt tipleri zati lüzumu olan yağ ve nem oranına sahip oluyor o surattan kullanılan fondötenin kesinlikle yağsız ve mat olması gerekiyor. Ayrıca içeriğinde daha çok oranda pudra bulunduran fondotönler, cildinizi çok daha fazla matlaştırır ve yağlı görünümden sizi kurtarırlar.

Duyarlı ciltler: Doğru fondöteni tercihi bu cilt tipi artı bir ‘hassasiyet’ taşıyor. En kolay yöntemli, sentetik yağ, paraben ve aroma kapsamayan mahsulleri seçim etkeniz gerekiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı