Güzellik

Cildiniz soğuk havalara hazır mı

Cildiniz soğuk havalara hazır mı

Güneşin hasarlı tesirlerinin cilt kuruluğuna neden olduğunu andırdıran QNET Mahsul Eğitmeni Sanaa Jahoui, özellikle güz aylarındaki cilt bakımı ve mahsul tercihlerine dikkat çekti. Jahoui, “Güzün gelmesi ile havadaki nem oranı düşüyor ve havaların soğuması ile su içme alışkanlıklarımız değişiyor, bu surattan cildimize kuruluk hissi ve buruşuklar da oluşabilir. Buna karşı çıkmak için rutinimiz değişmeli ve cildimizi ıslatmaya odaklanmalıyız” dedi.

Duş jelleri

Duş jeli tercihlerinde SLS, SLES, tuz, paraben ve pek çok hasarlı kimyeviler kapsayan ve cildi kurutan mahsulleri kullanmaktan sakınılması gerekir. Natürel ve organik yağlar kapsayan duş jelleri seçim edin. Değişik aroma ve kokularıyla bakımlı cilt pakliğiniz için uygun mahsuller seçmeyi umursamama etmeyin.

Her mevsim koruma

Güneş gözetici kremlerin kış aylarında da kullanılması cilt sıhhati açısından ehemmiyetlidir. Cildimize hasar veren UVA ve UVB ışınlarından cildimizi gözetmek için dışarıya çıkmadan evvel kesinlikle güneş kremi kullanılarak, cilt koruma altına alınmalı.

Islatma

Islatan ve bakım sağlayan beden losyonları ile duştan sonra cildinizi ıslatmayı umursamama etmeyin. Özellikle mevsim başkalaşımlarında kuruyan ciltler için nem balansını çoğaldırabileceğiniz natürel içerikli beden losyonları veya beğendiğiniz beden yağları ile cildinizi hem ıslatmaya hem de beslemeye itina gösterin.

Cilt kirleri

Yaz mevsimindeki yoğun güneş ışınları zamanla cilt üzerinde kirlerin oluşmasına neden oluyor. Bu kirlerin gelişmemesi için kumpaslı bakım yapılması gerekiyor. Güneş kirleri için cilt bakım merkezlerine gidebilir ya da Radyo Frekans aygıtları kullanarak kendiniz bakım yapabilirsiniz. Bakım sonrası cilt elastikiyetini tekerrür kazanacaktır. Cildiniz için kumpaslı olarak güneş kremi kullanımının da umursamama edilmemesi gerekiyor.

Beslenme ve hareket

Güz meyveleri bedenimize gereken su ve vitamin lüzumlarını karşılamamıza destekçi oluyor. Bu yarıyılda meyve ve sebze harcanması ve bol bol su içilmesi gerek. Sıhhatli beslenme oldukça ehemmiyetlidir ancak spor ve hareket de beslenme kadar elzemdir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı