Güzellik

Çekici olmak adına itici olmayın

Çekici olmak adına itici olmayın

Çekici görünmek için yapılan kimi şeyler bir bakmışsınız ki sizi daha da itici hale getirmiş. Böyle bir gidişatla karşılaşmamak için yapmamanız gereken 4 şey:

Dekolteyi mübalağa etmek

New Yorklu İlişki Terapisti Hekim Jane Greer, “Azıcık dekolte giyinmenin kimseye hasarı yok; üstelik de sizin kendinize olan güveninizi yerine getirir. Natürel ki mübalağa etmediğiniz sürece” diyor. Giysinizden taşan deriniz karşı türde dikkat sürüklemeye çalıştığınız izlenimini uyandırır.

Düğüne gider gibi saç

Kuaföre bir ton para bayılıp yaptırdığınız cafcaflı topuz gerçekten güzel duruyor olabilir ama erkekler biyolojik olarak omuzlara doğru dökülen bukleleri daha çekici bulmaya programlıdır. Bu surattan saçınızı o şişkin modeli uygulatmadan evvel Goldsmith’in laflarına kulak verin: “Uzun, parlak, dolgun saçlar ilkel beynimiz için kadının sıhhatli olduğunun bir ifadesidir. Erkekler de içgüdüsel olarak onlara yönelir.”

Takıları mübalağa etmeyin

Aksesuar takmanızı kimse tenkit etmiyor ama onun da kesinlikle ki bir dozu var. Üzerinizde çok fazla mücevher gören bir erkek, bunların ne kadarının daha önceki sevgilinizden geldiğini ve şimdiye kadar bu rakamda takı sahibi olduysanız nasıl bir yaşamınız olduğunu merak edecektir. Emotional Fitness for Intimacy kitabının yazarı Hekim Barton Goldsmith bunu şöyle özetliyor: “Erkekler, sizi şımartabileceği fikrini hala beğeniyor ve bunu yapabilmek istiyor.”

Ayak bakımı koşul

Yüksek topuklu pabuçlar ve sımsıkı eteğinizle çok çekici görünüyor olabilirsiniz ancak şayet o stilettolarla yürümekte, o eteğin içindeyken de soluk almakta zorlanıyorsanız, karşınızdaki bunları yalnızca onu etkilemek için giydiğinizi kavrayacaktır. Karşınızdakini sizi çekici bulmasını istiyorsanız unutmamanız gereken seksapelite, giydiğiniz elbiselerin içinde rahat görünmenizle de ilişkilidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı