Estetik

Çatlaklara tek çare karın germe ameliyatı

Çatlaklara tek çare karın germe ameliyatı

Gebelik ve sık kilo alıp verme gibi vaziyetlerden kaynaklanan karın bölgesi çatlaklarının tek takatinin karın germe operasyonu olduğunu belirten Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı, Op. Dr. Bülent Cihantimur “Cilt esnek yapıya sahip bir uzuv olsa da, bir noktada mukavemetini kaybeder, kolajen yapısında kırılmalar oluşur. Bu tabloyu sıklıkla kilo alıp verme sırasında ve doğum sonrasında gözlemleriz. Cildi aralıksız nemli yakalamak ve beslenmeye dikkat etmek, çatlak yaradılışını bir yere kadar durdurabilir ama oluşmuş çatlakları gidermek muhtemel değildir” dedi.

Operasyonla iç karın adaleleri de forma sokuluyor

Karın germe estetiği hakkında bilgiler veren Op. Dr. Bülent Cihantimur şunları kaydoldu: “Karın bölgesinde çatlakları olan herkes, özellikle bikini giymekten çekinirler. Bu derece bir çatlak yaradılışı, aynı zamanda iç karın adalelerinin de yaralandığının habercisidir. Bu bölgedeki ten, artık sarkmış, sönmüş bir balon gibi, estetik dışı bir görüntü sağlar. Kullanılacak, rastgele bir cilt bakım kremi ne yazık ki meseleyi analiz etemez. Karın germe estetiğinde, bu çatlak teni uzaklaştırıyor, rahatlayan iç karın adalelerini forma sokuyoruz. Bu sayede, gergin, bombesiz ve çatlağı olmayan bir karın yapısına kavuşmak muhtemel oluyor.”

Yeni göbek deliğinin konumu ehemmiyetli

“Fakat karın germe operasyonlarının galibiyetli olması için başka mevzulara da dikkat etmek gerekir. Sarkan ve çatlak ten uzaklaştırıldığında yeni bir göbek deliğinin oluşturulması gereklidir ve işte yeni göbek deliğinin konumu ehemmiyet talep eder. Beden proporsiyonu göz önüne alınarak, iki leğen kemiği ile orantılı yeni bir yapının oluşturulması gerekir. Aynı zamanda bel kıvrımının da bu yeni görüntüye eşlik etmesi ve geçimli olması sağlanmalıdır. Mons pubis tümseği, gergin hale getirilen göbeğin altında çıkıntı yapmaması için, bu alana da müdahale edilmelidir” diyen Dr.Cihantimur, karın germe estetiği için yapılan netin sezaryen dikişinin hizasında olduğunun da altını çizerek” Kesi izi sezaryen dikişinin hizasında başka bir deyişle kamufle edilebilecek bir alana yapılır. Hastalarımız son derece konforlu bir iyileşme süreci yaşayarak, yeni, pürüzsüz, çatlaksız ve gergin bir karınla yaşamlarına devam ederler” dedi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı