Güzellik

Cansız ve renksiz kirpiklere: Kirpik lifting

Cansız ve renksiz kirpiklere: Kirpik lifting

Hoş bir çift gözü; yanılgısızca kıvrılan, dolgun kirpiklerden ayrı düşünmek neredeyse ihtimalsizdir. Ancak herkes doğuştan dolgun ve hacimli kirpiklere sahip değildir. Dolayısıyla ufak ipuçları ve uygulamalarla bu görünümü elde etmek çok daha fazla ehemmiyet kazanmıştır. Bu evrede kirpik lifting operasyonunun bayanlar için büyük bir basitlik sağladığını dile getiren Ergül Belirgin Conture Make up Studio’nun Kurucusu ve Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Belirgin, mevzuyla alakalı ehemmiyetli bilgiler veriyor.

Canlılık nasıl sağlanır

Bir Hayli birey, kirpiklerinin yeterince dolgun, hacimli ve renkli olmadığından şikayet eder. Bu vaziyet bireyin makyaj yapmadığında daha solgun ve bitkin görünmesine yol açar. Dolayısıyla bir hayli bayan için rimelsiz bir yaşam nerdeyse düşünülemez. Ancak hoşluk uygulamaları arasında giderek popüler olan bir usul var ki, kirpiklerin gereksinim dinlediği kıvrık formu sağlarken, sarih renk görünümünü ortadan kaldırıyor. Üstelik uzun süren kalıcılığı sayesinde her zaman bakımlı görünmenin ipuçlarını sunan bu uygulama, kirpik lifting usulünden başkası değil…

Kirpik lifting nedir

Lifting uygulaması; pigment, vitamin ve keratin yardımı ile kirpiklerin dolgunlaştırılması, renklendirilmesi ve kıvrılması operasyonudur. Tamamen bireyin kendi kirpikleriyle yapılan bu usulde natürel kirpiklere dayanak bir ekleme yapılmaz. Sadece natürel içerikli mahsuller kullanılarak kirpiklerin istenilen forma erişmesi sağlanır. Natürel kirpiklerin köklerine uygulanan natürel içerikli formülasyon, netlikle hasarlı bir madde kapsamadığı gibi göz sıhhati için rastgele bir tepkine yol açmaz.

Neden yaptırmalısınız

Kirpik liftingin en ehemmiyetli özelliği kirpiklere ek bir uygulamanın yapılmaması ve natürel kirpikler üzerinde bir onarım çalışmasının uygulanmasıdır. Dolayısıyla sıhhat mevzusunda kaygı eden bireyler de basitlikle uygulayabilir. Bunun yanı gizeme;

– Kirpikleri düz olan bireyler,

– Kirpikleri alta doğru bakan bireyler,

– Kirpik rengi çok sarih olan bireyler,

– Kirpikleri dökülmüş ve seyrelmiş bireyler,

– Kendi kirpiklerine dolgunluk ve hacim vermek isteyen bireyler için kirpik lifting uzun zaman kalıcılık sağlayacağından seçim edilebilir.

Nasıl yapılır

Kirpik lifting, uygulama açısından oldukça basit bir harekâttır. Ancak ortaya çıkacak neticelerin hem natürel hem de hatasız olması için profesyonel şahıslarca yapılması gerekir. Bu noktada merkezlerinde çok titiz bir çalışma yürüttüklerinin altını çizen Ergül Belirgin; “Makyaj uzmanlarımız bireye en uygun kirpik dolgunluğu ve rengi için ön değerlendirme yapar. Daha sonra bireyin kirpiklerinin uzunluğuna göre S-M-L olarak adlandırılan ebatlarda silikon ped seçilir ve uygun silikon ped yapıştırılarak harekâta başlanır. Silikon ped yapıştırma operasyonundan sonra bir cımbız takviyesiyle kirpikler tek tek ufalayarak ped üzerine yerleştirilir ve kirpik kıvırma mahsulü sürülüp 20 dakika bekletilir. Sabitleyici mahsul sürülüp 20 dakika daha bekletilir sonrasında ise boyama harekâtı yapılıp 15 dakika dinlendirilir. Ardından arınılıp silikon pedler çıkarılır ve keratin sürülüp renk veren solüsyon uygulaması yapılır. Tüm operasyon takribî 1 saat sürer. Operasyon sonrasında şahısların 24 saat süresince kirpikleri sudan uzak yakalaması gerekir.” dedi.

Nelere dikkat edilmelidir

Kirpik liftingde hazırlanan solüsyon natürel kirpiklere uygulandığından hiçbir makyaj yıkıntısı olmamalı ve bunun için operasyon evvelinde tüm göz makyajı dikkatlice çıkarılmalıdır. Ayrıca kirpiklerin kuru olması gerekir. Her ne kadar hasarsız bir operasyon olsa da alerjisi olan, arpacık, tahriş gibi meseleler mevzubahisi ise yaptırılmaması veya hekimin izni ile yaptırılması önerilir.

Kalıcı mıdır

Yoğun iş yaşamı, çağdaş zamanların telaşı, kent yaşamının süratli akışı derken bayanların her zaman bakımlı ve hoş görünmesi giderek daha da ehemmiyetli hale geliyor. Bu noktada bir hayli bayan daha uzun ömürlü olması nedeniyle muhtelif hoşluk uygulamalarına yöneliyor. Bu uygulamaların başında gelen kirpik lifting, tesirli solüsyonu sayesinde kirpiklere yoğunluk kazandırıyor. Kalıcılığı ise 2-3 ay arasında değişiyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı