Estetik

Burun estetiği olmadan önce bilmeniz gerekenler

Burun estetiği olmadan önce bilmeniz gerekenler

“Burun estetiği olmak isteyen hastalarımızın çoğunluğu istedikleri burun tasarımı için ellerinde bir namlının resimleriyle geliyorlar” diyen Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, burun estetiği mevzusunda detaylar verdi: “Burun estetiğine karar vermek güçlü bir süreçtir. Ünlü birinin resmine bakıp, hoşlanıp fakat kedine uygun olup olmadığını hiç düşünmeden muayenehanelerimize gelen hastalarımızın rakamı çok fazla. Her zaman şunu söylüyorum, şayet kaderli bir insansanız, hekiminiz size açıklama eder, bunun size uygun olmadığını anlatır ve sizin tüm surat hattınıza geçim sağlayan bir burun estetiği yapabilir. Şayet değilseniz, burnunuz elinizdeki fotoğrafın benzersi ama size yakışmayan olacaktır”.

Hangi şartlarda burun estetiği yaptırılmalı

Burun estetiği olmak isteyenlerin öncelikle şu 3 mevzuyu derinlemesine analizi gerektiğini söyleyen Cihantimur, “Şayet burnunuz kemerli ya da yamuk olmasına karşın tüm suratınızla geçim içerisindeyse, burnunuz solunum veya farklı bir problem yaratmıyorsa ve en ehemmiyetlisi siz bu gidişattan dolayı bir özgüven kaybı yaşamıyorsanız, hakikat anlamda burun estetiğine hiç gerek yok!” dedi ve muayenehanelerine gelen hastalarına da aynı biçimde manipülasyon yaptıklarının altını çizdi.

Hayat konforunuzu düşünün

Burun estetiği yaptırmak isteyenlere tekliflerde bulunan Op. Dr. Bülent Cihantimur: “Hayat konforunuzu düşünmelisiniz. Hakikat anlamda radikal bir burun estetiği yaptırmak istiyorsanız, belirttiğim maddeleri tekerrür tekerrür kendinize sorunuz. Burun hiçbir zaman gözler, cilt, saçlar ve dudaklar kadar ön tasarıda olan bir uzuv değildir. Yalnızca ve yalnızca özgüven kaybı yaşadığınız noktada ve sıhhat problemlerini sezdiğiniz anda burun estetiğini düşünmelisiniz” dedi ve değişik kontür düzenlemelerinde ise Kolay Burun estetiğinin bir çözüm olabileceğini söyledi.

Burun zaman içinde düşen bir uzuvdur

Kolay Burun Estetiğinin ne olduğunu anlatan Cihantimur: “Tıpkı yer çekimine karşı koyamayan cilt yapısı gibi burun zaman içinde düşen bir uzuvdur. Burun ucu düşüklüğü surat hoşluğuna estetik açıdan darbe vurabilir. Bunun hakimiyetini daha önceki fotoğraflarınıza bakarak yapabilirsiniz. Kolay burun estetiği radikal bir metamorfoz yaşatmaz yalnızca total surat hoşluğunuza kalıcı bir burun pudrası gibidir. Medikal iplerle burun ucu askıya alınır, tamponsuzdur, alçısızdır, yalnızca noktasal girişlerle uygulanır ve dolayısıyla uygulama sonrası iyileşme süreciniz son derece konforlu, acısız ve sosyal yaşamdan kopmadan geçer. Kolay burun estetiğinde şayet gerçekten sizi rahatsız eden küçük bir kemeriniz varsa, o da törpülenebilir ama dediğim gibi, netlikle sizi natürellikten çıkaran, apayrı birisi haline dönüştüren bir uygulama değildir” ifadesini kullandı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı