Estetik

Burnunuz kalıcı şekilde deforme olabilir

Burnunuz kalıcı şekilde deforme olabilir

Yassı burunlar, geniş ve basık burunlar, kemerli burunlar, sarkık burunlar, eğri burunlar, çok geniş burun deliklerin, kalkık/hokka burunlar, burun kenarlarında tümsek/şiş görünüm, ve daha bir çoğu…

30 saniyede burun estetiğine dikkat

Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, internette gezen ve 30 saniyede burun estetiği yaptığı iddia edilen burun kaldırıcı adlı aygıta karşı uyarıyor.

Tıbbi olmayan bu harekâtla alakalı YouTube’da videoların da yayınlandığını, dolayısıyla aygıtın daha da popüler hale geldiğini belirten Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, şu ihtarlarda bulunuyor:

Burnunuz kalıcı biçimde deforme olabilir

Burun kaldırma aygıtını kullanacak olan bireylerin burunları bu aygıtın kullanımıyla kalıcı biçimde deforme olabilir. Aygıt burun kıkırdağına baskıyapıyor, burun çeperini gerip, yapısını bozuyor ve çeperin yapısına baskı uyguluyor. Ayrıca, aygıt burun içindeyken “yerinden çıkınca” ne olacağı mevzusunda evham dinliyoruz. Reklamlarda, aygıtın yerinden çıkıp geriye gitse de şahsın soluk alıp vermeye devam edebileceği iddia ediliyor.

Profesyonel takviye alın

Suratlarının estetik açıdan görünümünden mutlu olmayan insanlar, mevzusunda profesyonel bir hekimden öneri almalı. Bireyler şayet burunlarının biçimi ve işlevi hakkında kaygılara sahipse, bu mevzuda uzman bir estetik cerraha görünmelidirler. Hekiminiz size, yaptıracağınız operasyonun artıları ve eksileri hakkında lüzumlu tüm bilgileri verecektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı