Güzellik

Brezilya fönünün fayda ve zararları

Brezilya fönünün fayda ve zararları

Brezilya fönü bayanlar arasında son senelerde oldukça popüler olan bir uygulama. Yapılan araştırmalar Brezilya fönü uygulamasının hasarlarını da gün suratına çıkarmıştır. Brezilya fönü, kahkül modellerine, aşınmış saçlara, dalgalı saçlara, perma ve düz saçlara uygulanabilmekte. Peki Brezilya fönü yaptırmak isteyenler bu uygulamanın tüm artı ve eksilerini öğreniyor musunuz?

Brezilya fönünün bereketleri

– Nano keratin sayesinde saçınızın kendi öz rengine kavuşması sağlanır
– Saçın kalıcı olarak şekillendirilmesi sağlanır
– Saçta oluşan kırılmaları en az seviyeye indirir
– Aşınmış saçların kuvvetlenmesini sağlar
– Sıradan fönlere göre daha kalıcı neticeler verir.

Brezilya fönünün hasarları

– Formaldehit kimyeviyi saçlara ısıdan daha fazla hasar vermektedir. Kalıcı fön uygulaması hoşluk açısından çekici gelse de saç sıhhatine olan tesiri göz arkasını edilmemelidir.
– Saçlarınıza konutta yapacağınız uygulamalarda, kullandığınız mahsulde formaldehit olmamasına itina gösterin. Formaldehit kapsayan mahsuller saçta bir koku oluşturur. Bu kokunun nedeni kimyevinin eskimemesi için uygulanan bir temkine taşıtıdır.
– Yurt dışı kaynaklı araştırmalar brezilya fönü uygulamasının ilk 1 saat içinde şahısta bazı yan tesirler oluşturduğunu ortaya koymaktadır. Bunlar; bitkinlik, göz kızarması, burun kanaması gibi muhtelif rahatsızlıklardır. Bu yan tesirlerin formaldehit kimyeviyi ile ilgili olduğu düşünülmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı