Astroloji

Balık burcundaki Merkür retrosunun burçlar üzerindeki etkisi

Şubat’ın ortasında başlayan Merkür retrosu takribî 22 gün süresince tam yaşamımızı tesiri altına alacak. Yaşanabilecek aksaklıklara karşı önlemli olmamız gerekiyor. Tüm bu sürecin kaotik bir etraf yarattığı yadsınamaz bir hakikatken, yanlış anlaşılmalar, teknolojik aksaklıklar, iptal olan tasarılar, kariyerde alanında çöküşler ve bir hayli negatiflik yaşamımıza egemen olacağa benziyor. Kendinizi Merkür retrosunun tesirlerinden gözetmenin yollarını ve burcunuz üzerindeki tesirlerini sizler için hazırladık…

Retronun hakimiyeti sizin elinizde olsun

Mevzubahisi Merkür ve gerilemesi olunca, tesirlerini görmezden gelmek ihtimalsiz hale gelebiliyor. Bu surattan bizim üzerimizdeki tesirleri savurmak için kolları sıvıyoruz ve Merkür’e alan okuyoruz. İşte, Merkür’şan savurmanın bazı yolları;

– Merkür retrosunun üstesinden gelebilmek ismine öncelikle gözlemci kalmanızda fayda var. Ani büyüyen vakaların ve krizleri sakinlikle idareyebilirsiniz.

– Pişman olacağınız aşikar ve ısrarcı konuşmalardan uzak durmalısınız. Sarih laflı olmak isterken yanlış anlaşılabilirsiniz.

– Muhtemelse yeni projelere başlamak için ivedi etmeyin. Fikirlerinizin beslenip netleşmesi için kendinize zaman tanıyın.

– Süratli karar almaktan kaçının ve yakalayamayacağınız laflar vermeyin. İş ile alakalı uyuşmaya yapacaksanız bu tarihi azıcık erteleyebilirsiniz.

– Teknolojik aletlerle alakalı mesele yaşanmasa tabi ki olmaz. Bu surattan ihtiyatınızı alın ve yedekleme yapmayı unutmayın.

– Konutunuzu taşıma ya da alım satım gibi işleriniz varsa, bu süreci Retro bitim sonrasına ertelemeye çalışmakta fayda var.

Koç

Merkür gerilemesiyle beraber daha içe dönük olacağınız bu yarıyıl, yaşam ile alakalı daha denetleyici olabilirsiniz. Bu yoğun hislerin kucaklanması halinde Merkür retrosu sona erdiğinde kendinizi daha eforlu sezeceksiniz ama romantik ilişkilerinin negatif tesirlerine karşı da daha dikkatli olmalısınız. Manevi hesaplaşmalarının getirdiği suskunluğunuzla kuşku sürüklemeye eğilimli olabilirsiniz.

Boğa

Balık burcunda yaşanacak Merkür retrosu, odağınızı yakın etrafınıza sürükleyecek. Sürenizin büyük bir kısmında birlikte geçirdiğiniz insanları denetleyecek ve yaşamınıza hasarı değen insanlardan uzaklaşmak isteyeceksiniz. İş yerinde yaşanması olası gerilimler ani kararlar almanıza neden olabilir, dostlarınızla aranıza mesafe koymak isteyebilirsiniz.

İkizler

Retronun tesiriyle daha denetleyici olmaya yöneleceğiniz bu yarıyıl, yeni niyetlerinizin değerlendirmesini geçmişte yaşadığınız tecrübelere sabrederek yapabilir ve ilk kez çabukçu davranışınızdan uzak durmayı muvaffak olabilirsiniz. İrtibat ve teknojideki bazı aksaklıklara karşı ihtiyatı elden vazgeçmemekte fayda var. Daha Öncekine mukayeseyle bu yarıyıl daha basit hayır diyebildiğinizi farkedeceksiniz.

Yengeç

Merkür retrosu sizi olduğunuzdan daha duygusal bir yapı içerisine sokabilir ve beğendiğiniz insanlarla zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Bunun şansına mesafeleri dahi ortadan kaldırabilir, minik kaçamaklar yaparak kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. İş yerinizde mesullüklerinizin çoğalması ve temponun yükselmesi bu kısa tatili dayanaklar kalitede olacaktır. Retro sonrası emeklerinizin karşılığını alsanız da, bu süreçte dikkati elden vazgeçmemekte fayda var.

Aslan

Merkür retrosuyla beraber kimliklerinize sanki ayna yakalıyorsunuz. Bu ayna yakalama süreci size, tüm yaşananları gözden geçirme fırsatı veriyor. Şayet olduğunuz bireyden mutluysanız kendinizi mükâfatlandırmanız gerekiyor. Ancak mutsuz olduğunuz yanlar varsa en başa dönüp sualin nerede olduğunu bulmanız için müthiş bir zaman. Tenkide sarih olmasanız da bu süreçte tüm okları kendinize çevirecek ve hayallerle reeller arasında bir denge bulmak için çabalayacaksınız. Yapmanız gereken tek şey tenkitler karşısında soğukkanlı kalmak ve kendinize verimli olacak kısımları özümsemek.

Başak

Sizin için bu yarıyıl sosyal hayat ve ilişkiler gündemde olacak. Merkür retrosu vaktince sualin sizde mi yoksa karşınızdaki insanlarda mı olduğunu denetleyeceksiniz. Diğer yandan yaşamınızdaki ilişkilerin noksanlığı da gündeminizi meşgul edebilir. Bu noktada insanları net bir biçimde görüp göremediğinize odaklanabileceksiniz. Ayrıca Merkür retrosu süresince disiplinli ve gayretli yanlarınızın sizi fazla hırpaladığını fark edebilirsiniz. Kariyerlerinizde aradığınızı bulduğunuzu düşünseniz de bazı pürüzler çıkabilir ve işler tersine dönebilir.

Terazi

Merkür retrosu vaktince şahsi bakım ve sıhhatinize odaklanmak isteyeceksiniz. Uzun zamandır kendinizi umursamama ettiğinizi düşünüyorsanız, bu gidişatı yakın etraflarındaki insanlara da yansıtmalısınız. Diğer yandan uzun zamandır haber beklediğiniz bazı mevzularda beklediğiniz dönüşleri alabilirsiniz.

Akrep

Uzun zamandır kendinizi savsaklaysanız da bu gerilmeyle beraber yaşama döneceksiniz. Ailevi problemlerinize odaklanarak çözüm yolları arayacaksınız. Haksızlıklara karşı duyarlı olma davranışınız bu yarıyılda daha da şiddetlenebilir. Yaşamınızda istediğiniz noktaya gelebilmeniz için hakkınızı korunmaya devam etmelisiniz.

Yay

Merkür retrosu yarıyılında sanki derin duygulara kapılıp gideceksiniz. Genellikle geçmişe basitlikle sünger sürükleyebilen ve önünüze bakabilen siz, duygusal olarak yoğun bir yarıyıla girip geçmişte yaşadığınız acı veren hatıraları anımsayabilirsiniz. Bu sebeple geçmişteki acı veren döngülerine dönebilir, aynı şeyleri tekerrür yaşayabilirsiniz. Diğer yandan ailenizle alakalı mesullükler ve baskılar çok daha ağır gelmeye başlayabilir. Bazı aile fertlerine mesullüklerini andırdırmak isteyebilirsiniz. Bu süreçte kırıcı konuşmalar yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Oğlak

Genellikle kendinizi bir şeye adadığınızda kesinlikle sonunu getiren sizler, Merkür retrosuyla beraber azıcık yavaşlamak ve gittiğiniz yolun doğru olup olmadığını denetlemek isteyebilirsiniz. Bu yarıyılda bir adım geriye çekilip olan biteni uzaktan görmek size iyi gelecek. Özellikle yaşamınızdaki ehemmiyetli dönüm noktalarını ve kararları herkese duyurmadan evvel bu düşünme süreci büyük ehemmiyet taşıyacak. Ayrıca bu süreçte, herkesin müthiş olmasını isteyen yanınızın her şeyi mahvetmesine izin vermemelisiniz.

Kova

Merkür retrosuyla beraber kim olduğunuzu ve ne istediğinizi kavramaya çalışan siz, kendinize güvendiğiniz eforlu bir kimlik edindiğinizde yaşamda sahip olduğunuz şeylere çok daha değişik bir gözle bakabileceksiniz. Bir zamandır konutla alakalı farklılıklar yapmak istiyorsanız Merkür retrosu yarıyılında reelleştirebilmeniz olası görünüyor.

Balık

Merkür retrosu bilinçaltınızı ve en derin duygularınızı etkiliyor. Bu yarıyılda içinize dönüp meditasyon yapmak iyi gelebilir. Manevi yanlarınıza yoğunlaşmak kim olduğunuzu kavramanıza destek edebilir. Diğer yandan bu süreçte etrafınızdaki insanları ani çıkışlarla kırabilirsiniz. Uzun zamandır ilişkiniz varsa konutluluk mevzusu gündeme gelebilir.

Gizem Bozdağ

[email protected]

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı