Diyet

Bahar gelmeden kilo vermenin 10 yolu

Bahar gelmeden kilo vermenin 10 yolu

Azıcık dikkat ederek ve özveride bulunarak kışın tembelliğiyle aldığınız kilolardan kurtulabilirsiniz.

Spora başlayın

Yapılan araştırmalar konutta yapmak üzere spor aleti alanların, genellikle spor disiplinine uymadığını ve yapmadıklarını gösteriyor. Bu surattan şimdi bir spor salonuna yazılın veya pilates gibi özel bir spor dersine başlayın. Ayrıca bir salona gitmek, sosyalleşmeniz için de ehemmiyetlidir.

Gün seçin

Şayet spor disiplini elde etmek istiyorsanız, kendinize gün ve saat seçin. Ajandanızı hakimiyet edin ve doğru zamanı tanımlayın. Hakikat bir tasarılama yapmadan, disiplinle spor yapamazsınız. Haftanın 3 günü, hangi saatlerde salona gideceğinizi tanımlayın.

Evvel ağırlık

Çalışırken evvel ağırlık kaldırma çalışmalarını yapın zira bedeniniz depolanan karbonhidratı enerji olarak kullanır. Şayet ağırlık çalışmasından evvel kardiyo yaparsanız, bedeniniz glikojen ambarlarını harcayacağı için, ağırlık kaldırmak için eforunuz kalmaz.

Müracaat Etin

Şahsi egzersiz tasarınızın oluşturulması için eğitmeninizle görüşün ve fikir alın. Vücudunuzun hangi bölgesindeki yoğunluk daha fazla, bilin.

Uyku

Şayet kilo vermek istiyorsanız, doğru ve sürekli yatmak çok ehemmiyetlidir. Vücudunuz uykusuz kaldığında kilo vermeniz güçleşecektir. Düzgün ve sıhhatli bir uyku yatmanın ehemmiyetini anlamalı ve en doğru şekilde uykunuzu almalısınız.

Tüm karbonhidratlar makûs değildir

Ayrıca bedenin enerjisi için karbonhidrata lüzum vardır. Başka Bir Deyişle karbonhidratı yaşamınızdan tamamen çıkarmayın.

Tatları iyi seçin

Perhizde olmanız, kilo vermek için uğraşmanız, sizin makûs gıdalar gıdanız anlamına gelmez. Perhizi açıklamak sizin elinizdedir. Dokusu, tazeliği ve tadı hoş olan gıdaları seçin. Perhiz yapmak lezzetsiz beslenmek anlamına gelmez.

Baharat kullanın

Perhiz yaparken lezzet veren tatları kullanmak ve yediklerinizden neşe almak, sizin için yemek yemeği ve perhiz tasarısına uymayı basitleştirecektir. Baharatlı gıdalar harcayın. Böylece damağınız değişik lezzet arayışlarından uzak duracaktır.

Mükâfat

Kendinize bir ufak mükâfat koyabilirsiniz. Her şeyden yoksun kaldığınız hissi sizi bir müddet sonra kilo vermekten soğutabilir. Bu surattan, haftada bir gün mükâfat koyun. En hoşlandığınız kurabiyeden birkaç adet veya bir ufak puding gibi bir mükâfat seçebilirsiniz.

Olumsuz düşünceler

Etrafınızda sizi muvaffak olamayacağınıza inandıran insanlar varsa, onlardan uzak durun. Her mevzuda olumsuz ve karamsar tipler, size kasvet verir. Kendinizi yapamayacağınız doğrultusunda etkilemeyin. Yaz geldiğinde giymek istediğiniz bikiniyi, giysileri düşünün ve gayenize doğru odaklanarak ilerleyin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı