Estetik

Ameliyatsız gençleşmek artık mümkün

Aynaya baktığınızda kendinizi olduğunuzdan daha mı yaşlı görüyorsunuz? Bir Hayli şahsın yaşadığı genel bir problem olan ihtiyarlama tesirlerinin gün suratına çıkması, estetik endişenin yanı gizeme psikolojik rahatsızlıkları da tetikliyor. Teknolojinin büyümesi ve plastik cerrahi alanında yaşanan büyümeler, ihtiyarlama bulgularını ortadan kaldırmada tesirli çözümler sunabiliyor. Suratını gerdirmek isteyen ancak operasyondan korkan bireylerin en çok seçim ettiği usul olan operasyonsuz surat germeyi Avrasya Sağlık Kurumundan Dermatoloji Uzmanı Dr.Hatice Deniz Takviyeci anlatıyor.

Operasyonsuz surat germe

Fraksiyonel mikro iğneli radyofrekans makineyidir. Operasyonsuz surat gençleştirme de kullanılan son teknoloji makineyidir. Özel planlanmış, mikro iğnelerle elektriksel uyarımlarla cildin altındaki kollogen lifler uyarılarak tenin yenilenmesi sağlanır.
Ciltteki bir hayli değişik meseleyi operasyona gerek kalmadan pratik bir biçimde rehabilitasyon etmektedir. Operasyonlu rehabilitasyona göre daha ekonomiktir. Kısa vakitte iyileşme sağlar, sızısızdır ve rehabilitasyona yanıtların zaferli olması en baştaki seçim nedenlerindendir.

Operasyonsuz surat germe usulü hangi vaziyetlerde kullanılır;

– Cilt germe

– Cilt gençleştirme

– Esneklik kaybı rehabilitasyonu Sıkılaştırma

– İz rehabilitasyonu

– Sivilce ve izlerinin rehabilitasyonu

– Ciltte ton değişiklikleri rehabilitasyonu

– Surat ve çene hattını apaçıklaştırma

– Boyun ve gıdı derleme

– Cilt kirlerinin rehabilitasyonu

– Cilt çatlaklarının rehabilitasyonu

– Ciltte yağ salınımının dengelenmesi

– Kol sarkmaları

– Beden sıkılaştırma

Kimler yaptırabilir

Operasyonsuz surat germe operasyonu bayan-erkek, cinsiyet farketmeksizin yapılmaktadır. Ancak bayan ve erkek ciltlerinin değişik olması sebebiyle yapılan harekâtlar değişik olmaktadır. Bazı vaziyetlerde cildin ihtiyarlaması ve deforme olması yaşla alakalı değildir. Genetik etkenler, dış etmenler, kullanılan mahsuller ve anatomik yapı cildin erken ihtiyarlamasına neden olmaktadır. Bu sebeple operasyonsuz surat germe operasyonu 16 yaşın üzerindeki herkese uygulanabilir.

Uygulamalar sızılı mıdır ve ne kadar sürer?

Uygulama evvelinde uygulanan yerel anestezik kremin tesiriyle sızı minimal seviyededir. Uygulama boyun, yanaklar, göz etrafı ve alın gibi bölgelere yapılabilir. Operasyon takribî 40 dakika devam ettir.

Operasyon sonrası neler yapılmalıdır?

Operasyon sonrası ciltte hafif kızarıklıklar alana kazanç. Bu kızarıklıklar birkaç saat içerisinde gevşemektedir. Uygulama ısıyla yapıldığı için ciltte azıcık kuruluk olabilir. Bunun için de rehabilitasyon sonrası güneş gözetici ve ıslatıcı kremler kullanılmalıdır. Cildi cedden, peeling tesirli mahsullerin birkaç gün kullanılmaması öneri edilmektedir. Ertesi gün bayağı yaşantınıza devam edebilirsiniz.

Ne kadar sıklıkla ve kaç seans uygulanır?
Scarlet uygulaması cildin vaziyetine göre birkaç seans biçiminde yapılır. Seanslar 1 ay arayla 3 seans olarak uygulanır. Tesiri 1- 1,5 sene devam ettir. Zira ihtiyarlama devam eden bir süreçtir.

Öbür uygulamalarla devamı nasıl olmalıdır?
Radyofrekans operasyonundan sonra botox ve dolgu gibi uygulamaları yaptırmak için birkaç hafta beklemek gerekmektedir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı