Güzellik

5 saç sorununa 5 pratik çözüm

5 saç sorununa 5 pratik çözüm

Kesintisiz şikayet edip durduğunuz saç meselelerinizle alakalı henüz kalıcı bir çözüme erişemediniz mi? O zaman size önereceğimiz bu pratik ipuçları kurtarıcınız olacak ve bu sayede saçlarınızda istediğiniz metamorfozları tutabileceksiniz.

İşte 5 saç meselesine 5 pratik çözüm:

Elektriklenen saçlara kurutma aygıtı kağıdı: O zaman kesin çözümü kurutma aygıtı kağıtlarında bulabilirsiniz. Kurutma cihazında kuruttuğunuz çamaşırların daha yumuşak çıkmasını sağlayan kurutma aygıtı kağıtlarını dryer sheets, saçınızın elektriğini almak için de kullanabilirsiniz. Bir yaprak kurutma aygıtı kağıdını saçlarınızın tepesinden uçlarına doğru sürün. Bu kurutma aygıtı kağıdını saçınızı taramadan evvel fırçalarınıza ya da taraklarınıza da sürebilirsiniz.

saç bakımı

Saçları tüm kimyevilerden temizletmek için detoks: Saçlarınıza biçim vermek için kullandığınız tüm kimyevi mahsuller, saç teninize yapışarak saç köklerinizi tıkıyor. Bunu önlemek için, karbonatı bir ölçü su ile karıştırıp macun haline getirdikten sonra saçlarınızı bu karışımla yıkayabilir ve elma sirkesi ile durulayabilir, saçlarınız ve saç deriniz için müthiş bir detoks uygulayabilirsiniz.

Ters istikamete uzayan saçlara diş fırçası: Ters istikamete uzayan ve asla yatışmayan saçlar veya yeni çıkmaya başlamış o incecik saç telleriyle baş edemiyorsanız işte size şahane bir usul… Kullanmadığınız pak bir diş fırçasına saç spreyi sıkın ve yatıştırmak istediğiniz saçlarınızı bu fırça dayanağıyla tarayın.

saç bakımı

Kabaran saçlara penye tişört: Saçlarınız banyodan sonra kabarıyorsa, havlu yerine penye bir tişörtle kurutmayı deneyin. Saç kurutma aygıtını da soğuk ayarda çalıştırarak saçlarınızı kurutun. Sıradan havlular saçta çok fazla sürtünmeye neden olduğu için saçın eskimesine ve kabarmasına yol açar.

Saç kırılmalarına karşı saten yastık kılıfı: Sandığınızdan daha alıngan olan saçlarınız gece yatarken yastığa sürtündüğü için dahi kırılabiliyor. Bundan dolayı uzmanlar, pamuklu ve sürtünmeyi artıran yastık kılıfları yerine ipek ya da saten yastık kılıfları kullanmanızı öneriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı