Güzellik

30 saniyelik göz masajı ile koyu halkaları yok edin

30 saniyelik göz masajı ile koyu halkaları yok edin

Göz altlarındaki koyu halkaların stres, uykusuzluk, çok uzun vakit bilgisayar ekranına bakmak gibi bir hayli değişik nedeni olabilir. Kapatmak için kullanılan kapatıcılar, fondotönler ve pudralar göz etrafı için oldukça hasarlıdır.

Koyu ulusalar yok olana kadar yatmak ideal olsa da, bu muhtemel değil. İşte bitkin görünen gözlerden ve şişkin, koyu halkalardan kurtulmak için 30 saniyelik göz masajı.

30 saniyelik hoşluk rutini

Göz altı torbaları için lenf drenaj kuramına direnerek, gözleriniz için yapabilecekleriniz:

– İşaret parmağınızla ve orta parmaklarınızla hafifçe vurma hareketlerini kullanarak çekiştirmeden veya çekilmeden, göz etrafınızdaki bir daireye hafifçe vurun. Vurma, bölgeye kan akışını sağlar.

– Kaşlarınız süresince dışa doğru hareket edin, sonra elmacık kemiklerinizin üstünden içe doğru burun köprüsüne doğru ilerleyin. Gözlerinizi üç defa daire içine alın.

– Sonra orta parmaklarınızla, burnunuzun her iki tarafındaki kaş kemiğinin hemen altındaki baskı noktalarına, kaşlarınızın başlama noktalarına bastırın.

– Ardından gözyaşı kanallarınızın yanına, burnunuza doğru, sıkıca içeri doğru bastırın.

– Tamamlamak için şakkalarınıza ufak parmaklarınızla masaj yapın.

Bu hafif masajı makyajınızı çok fazla dağıtmadan günün rastgele bir saatinde yapabilirsiniz. Hasar vermemek için parmaklarınızı gözünüzün yakınında bulunan duyarlı cilt süresince çekmediğinizden emin olun.

Ekstra gevşetici bir tecrübe için, bunu soğuk göz kremiyle yapın.

özel içeriğidir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı