Güzellik

3 adımda cildinizi yaza hazırlayın

3 adımda cildinizi yaza hazırlayın

Yaz tatili yapmayı bir yıl süresince bekledik ve sonunda özlediğimiz aylar geldi. Yaz aylarının bedenimize olan yansımaları nasıl olur?

Ankara HLC Tıp Merkezi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Özerk Demiralp, 3 basamakta yaza hazırlanma gizemlerini anlattı.

3 adımda cildinizi yaza hazırlayın

Botoks

Yaz aylarında bedenimizin nem balansının değişmesiyle özellikle suratımızda müesseseye ve buna bağlı ince buruşukluklarda çoğalma kollanır. İstikrarlı buruşuklukların oluşması, yüzde 75 oranında güneş ışınları, yüzde 25 oranında da ihtiyarlama sebebiyle oluşur. Güneşderi kaçınmak için gözlerimizi kısmamız ise bu tesiri çoğaldırarak özellikle “Kazayağı” ismi verilen gözümüzün dış kısımlarında dinç buruşukluklara neden olur. Yaz aylarında güneş tesirini iyice göstermeden natürelliğinizi gözetecek miktarda yapılacak olan bu operasyonla hem güneşin neden olduğu buruşuklukların oluşmasını ve derinleşmesini yasaklamış hem de daha genç bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Nem balansının oluşturulması

Bir değişik ehemmiyetli nokta ise suratımızın yaz aylarında yeterince nemli kalmasını sağlayabilmektir. Bunun en tesirli usulü ise “PRP”ismi verilen kök hücre rehabilitasyonu ya da mezoterapi uygulamalarıdır. Yaz süresince, ıslatıcı kremlerin en az 50 etmenli güneşten gözetici kremler ile beraber kullanılması, bu rehabilitasyonların etkinliğini çoğaldıracaktır.

Antioksidanlar ve vitaminler

Antioksidanlar cildimizi hem gözetir hem de tamir mekanizmaları sayesinde onarıma katkıda bulunur. A,C ve E vitamininden zengin gıdalar, selenyum ve koenzim q10 buruşuklukları eksiltir, güneş yanığı olma ve cilt kanseri oluşma olasılığını eksiltir.

Peki, geç kalmışsak ne olacak?

Göz etrafı buruşuklukları özellikle göz kapağında oluşmuş ise alt veya üst göz kapağı operasyonları bu bölgelerin daha genç ve diri olmasını sağlayabilir. Kaşlar arasında oluşmuş olan derin çizgiler botoksun yanısıra dolgu uygulamaları ile giderilebilir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı